Foto: Vida Press
11. septembrī ASV un Kanādā, bet 15. septembrī – daudzās citās pasaules valstīs klajā nāca 2013. gada Ginesa rekordu grāmata, kuras plānotā tirāža ir 2,7 miljoni eksemplāru. Lai reklamētu jauno izdevumu, izdevēji piedāvā dažus neparastus rekordus, kas reģistrēti vēl šajā gadā.

86 gadus veca vingrotāja


Foto: Publicitātes foto

Johanna Kvāsa no Vācijas rekordu grāmatā iekļuvusi kā pasaulē vecākā aktīvā vingrotāja - viņa regulāri gadu no gada piedalās Saksijā notiekošajās prestižajās "Landes-Seniorenspiele" vingrošanas sacensībās.

Pasaulē varenāko bicepsu īpašnieks

Foto: Vida Press

Ar labiem panākumiem šogad var palepoties atlēts Mostafa Ismails no Ēģiptes, kurš rekordu sasniedzis, pateicoties saviem lielajiem bicepsiem - kreisā bicepsa apkārtmērs sasprindzinātā stāvoklī ir 64,77 centimetri, bet labais sasniedz 63,5 centimetrus.

Piecus gadus vecs bundzinieks

Foto: Publicitātes foto

Starp cilvēkiem, kas ļoti maigā vecumā sākuši karjeru, izceļams amerikānis Džulians Pavone - pasaulē jaunākais bundzinieks, kurš par profesionāli kļuva piecu gadu un 10 mēnešu vecumā. Šobrīd viņš jau spēlējis kopā ar seru Polu Makartniju un tīņu elku Džastinu Bīberu.

4,5 tūkstoši 'Hello Kitty' kaķēnu

Foto: Publicitātes foto

Apsēstība ar 1974. gadā Japāna izgudrotajiem "Hello Kitty" kaķēniem jau sen ir pārņēmusi visu pasauli, un ik gadu šīs rotaļlietas tiek pārdotas par aptuveni miljardu dolāru. Taču japāniete Asako Kanda ir visapsēstākā - viņas mājās ir 4519 šādi kaķēni, kas rotā gan pannas, gan ventilāciju, gan atejas vāku.

Tikai 76 centimetrus mazs vērsītis

Foto: Publicitātes foto

Vērsis vārdā Ārčijs bija nolemts kļūt par hamburgeru gaļu, taču ap Ziemassvētkiem viņa saimnieki novēroja, ka dzīvnieks vienkārši pārstājis augt. Tagad "pieaugušais" Ārčijs ir sasniedzis 76 centimetru augstumu, kas ir tik niecīgs, lai viņš tiktu atzīts par mazāko vērsīti pasaulē.

Jauns lielākā suņa rekords

Foto: Scanpix

Ilgu laiku par garāko un augstāko suni pasaulē tika uzskatīts milzīgais Zevs, taču šogad viņa rekords ir pārspēts - par deviņiem centimetriem garāks par Zevu ir varenais milzis vārdā Džordžs. Mērot no deguna līdz astei, viņa garums ir 2,29 metri.

Vairāk nekā metru augsta grebene

Foto: AP/Scanpix

40 gadus vecais japāņu modes dizaineris Kazuhiro Vatanabe Ginesa rekordu grāmatā iekļuvis kā cilvēks ar visaugstāko frizūru - tā sasniedz 119 centimetrus. Lai japāņa frizūra turētos taisna, stilisti viņa matus veidoja vairākas stundas, izmantojot vienu želejas tūbiņu un trīs matu lakas flakonus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!