Foto: Reuters/Scanpix
Ziņu aģentūras "Reuters" žurnālisti un fotogrāfi allaž ir pasaules būtiskāko notikumu degpunktā, tāpēc bieži vien ir pirmie, kuriem izdodas uzņemt vēsturiski nozīmīgas, unikālas un dīvainas fotogrāfijas.

Pati pēdējā Roiteru dzimtas mantiniece - baronese Margarita de Roitera - 96 gadu vecumā nomira 2009. gadā, taču aģentūras darbs nav apstājies, un neparastas fotogrāfijas ir "Reuters" ikdiena.


Milzīga Alise no Brīnumzemes – Andalūzijas


Foto: Reuters/Scanpix

Andalūzijas Mūsdienu mākslas centrā Seviļā šī gada aprīlī bija skatāma instalācija "Alise", kurā spāņu māksliniece Kristīna Lūkasa prezentēja savu redzējumu par Alisi no Brīnumzemes.

Pie Sarkanā laukuma bruģa pienagloti sēklinieki


Foto: Reuters/Scanpix

Šī gada 10. novembrī Krieviju pārsteidza mākslinieks Pjotra Pavļenskis, kurš gaišā dienas laikā pie Sarkanā laukuma bruģa pienagloja savus dzimumorgānus.

Lai gan vairums uzskata, ka Pavļenskis ir aptracis pamuļķis, patiesībā šī bija akcija pret sabiedrības apātiju, kas Krieviju padara par policejisku valsti, un, pēc ekspertu domām, šī bija nozīmīgākā mākslas performance mūsdienu Krievijā.

Neprātīgs skrējiens pa taukainu baļķi


Foto: Reuters/Scanpix

Jau kopš viduslaikiem Maltā ir pazīstama skriešana pa "gostru" - tas ir ar taukiem noziests baļķis, kura galā atrodas karodziņš. Ja skrējējam izdodas karodziņu noraut, viņš tiek pie vērtīgām balvām.

Postošā, bet skaistā stihija – uguns Kalifornijā


Foto: Reuters/Scanpix

Šī gada septembrī netālu no Kleitonas pilsētas Kalifornijas štatā izcēlās plašs mežu ugunsgrēks. Ugunsdzēsēji pret stihiju cīnījās vairākas dienas, 100 mājsaimniecību tika evakuētas, bet dažiem izdevās uzņemt skaistus kadrus.

Vērša rags aiz biksēm un zem ādas


Foto: Reuters/Scanpix

Viena no dīvainākajām tradīcijām Spānijā ir bēgšana no vēršiem pa Pamplonas ielām, kas iezīmē "San Firmin" festivāla sākumu. Dažiem gan tas beidzas nelāgi, kā tas noticis ar 31 gadu veco Djego Moralesu no Kastellonas - vērsis viņu sabadīja trīs reizes.

Čurājošs suns papildina Benksija mākslas darbu


Foto: Reuters/Scanpix

Leģendārais britu grafiti mākslinieks Benksijs, kurš joprojām neatklāj savu īsto vārdu, oktobrī bija devies viesizrādēs uz Ņujorku, bet izrādījās, ka vietējie suņi viņu neciena - apčurā mākslas darbu, kurā redzams čurājošs suns.

Kad strādāt nav ļauts, drīkst cīnīties ar uguni


Foto: Reuters/Scanpix

Martā, kad hinduisti svin jauno gadu, balieši atzīmē Njepi dienu - tā paredzēta meditācijām un gavēšanai, un šajā dienā aizliegts strādāt. Taču drīkst priecāties un piedalīties "Perang Api" ("Uguns kara") rituālā, kurā drosmīgie balieši demonstrē, ka uguns nav vērā ņemams pretinieks.

Krievijā ļaudis gatavi sauļoties pat sniegā


Foto: Reuters/Scanpix

Ik dienu no Petropavlovskas cietokšņa Sanktpēterburgā atskan lielgabala zalve, kas liecina par pusdienas iestāšanos. Taču šī vieta piesaista arī cilvēkus, kuri uz sauļošanos nav gatavi gaidīt līdz vasarai, bet sāk to izbaudīt jau marta sniegā.

Cilvēks, kurš dzīvo kapsētā ar miroņiem


Foto: Reuters/Scanpix

Agrāk serbs Bratislavs Stojanovičs no Nisas pilsētas strādāja par celtnieku, taču drīz vien nosprieda, ka strādāšana ir pilnīgi bezjēdzīga nodarbe. Tāpēc viņš uz visu nospļāvās un sāka dzīvot pamestās mājās.

Tomēr arī pussagruvušas mājas Bratislavam šķita pārāk liela greznība, tāpēc pēdējos 15 gadus šobrīd 43 gadus vecais vīrietis mitinās zem Nisas vecās kapsētas.

Cilvēks un vilks pie viena pusdienu galda


Foto: Reuters/Scanpix

Vilku dzīves pētnieks Verners Froinds dzīvo Mercigas pilsētas dabas parkā Vācijā, kur tik ļoti ir saradis ar Mongolijas vilkiem, ka gatavs ar viņiem dalīt maltīti - stirnas līķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!