Foto: AFP/Scanpix/LETA
Ukrainais Valsts valodas standartu norādījusi, ka vairāku ar Krievijas valstu saistītu terminu rakstība ar mazo sākumburtu nav uzskatāma par atkāpi no ukraiņu valodas neoficiālo tekstu normām, atsaucoties uz Ukrainas ziņu aģentūru, vēsta medijs "Meduza".

Valsts valodas standartu komisija atzinusi, ka nosaukumos "Krievijas Federācija", "Krievija", "Maskava", "Maskavas cariste", "Krievijas impērija", "Krievijas Federācijas Valsts dome" un tamlīdzīgos vārdos un vārdu savienojumos drīkst lietot mazo sākumburtu un tas nav uzskatāms par valodas pārkāpumu.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā daudzi ukraiņu politiķi, ierēdņi un žurnālisti agresīvās kaimiņvalsts oficiālos nosaukumus sāka rakstīt ar mazajiem burtiem, tostarp arī Vladimirs Putins pārtapa par putinu. Raisījās diskusijas, cik tas ir korekti no valodniecības aspekta.

Apspriežot šo jautājumu, valodas standartu komisija vērsās pie Ukrainas Nacionālajai zinātņu akadēmijai piederošā Valodniecības institūta, kas nu lēmis, ka "Krievija" un ar to saistīti termini drīkst būt rakstāmi arī ar mazo burtu.

Komisija ar savu verdiktu nāca klajā pēc tam, kad 8. septembrī Ukrainas vicepremjere Irina Vereščuka aicināja oficiāli mainīt Krievijas un tās līderu vārdu pareizrakstību.

Dienu iepriekš Ukrainas izglītības un zinātnes ministrs Oksens Lisovojs parakstīja rīkojumu, kas paredz, ka oficiālajos dokumentos vārdi "Krievijas Federācija" rakstāmi ar lielajiem sākumburtiem. Ministrs to skaidroja ar normatīvu prasībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!