Foto: DELFI

Starp "Viņas melo labāk" ceturtās sezonas jaunpienācējiem ir arī Aminata Diarra (attēlā) – eksotiska izskata jaunā aktrise, kurai seriāls būs iespēja parādīt savu talantu visai Latvijai. Jaunā sieviete atklāj, ka izjūt milzu atbildību un tādu kā misijas apziņu, jo secinājusi, ka ir pirmā tumšādainā aktrise Latvijas vēsturē.

Aminata studē aktiermākslu trešajā kursā, un, kā pati spriež, "vēl nekur īpaši nav parādījusies". Viņas pirmā pieredze bijusi luga "Ābels un Olga" Dailes teātrī, un šobrīd viņas talantu var novērtēt Dailes teātra izrādē "Divi kapteiņi". Savukārt Ģertrūdes ielas teātrī Aminata spēlē Vabulīti izrādē "Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties".

Skatītāji iepazīs kā meli

Foto: DELFI
Seriāls "Viņas melo labāk", kur jaunā aktrise atveidos Edīti, būs iespēja plašākai Latvijas auditorijai iepazīt viņas talantu.

"Mana varone ir ļoti pārliecināta meitene, kas zina, ko grib. Un ja viņa ko grib, viņa to panāks jebkādā veidā. Vienalga, vai tie būs meli, vai intrigas. Viņa ir dzīves baudītāja, kas ķer no dzīves visu. Vai tie ir bagāti vīrieši, vai labi ēdieni, vai ceļojumi.

Viņa uzdzīvo uz draudzeņu rēķina un manipulē ar cilvēkiem. Taču agri vai vēlu visi meli atklājas," sarunā ar "Delfi Izklaide" savu spilgto varoni raksturo aktrise.

Aminata smejoties atklāj, ka mazliet bailīgi jau kļūstot, apzinoties, ka liela daļa Latvijas viņu iepazīs kā ne visai pozitīvu tēlu. "Nedod Dievs, ko cilvēki padomās! Ceru, ka sapratīs, ka tas ir tēls un dzīvē tāda neesmu.

Īstenībā esmu pilnīgi pretēja Edītei. Ja viņa ir pārliecināta un zina, ko viņai vajag, es esmu pieticīgāka, klusāka. Es neesmu tik ekspresīva," spriež Aminata.

No bērnības pieradusi, ka ļaudis atskatās

Foto: DELFI

To, ka viņas eksotiskais izskats nav Latvijas teātra mākslas standarts, Aminata allaž apzinājusies, taču viņa cerējusi, ka tas nebūs šķērslis, lai īstenotu savu sapni.

"Kad stājos "aktieros", daudz par to domāju. Prātoju – kādas lomas gan varēšu spēlēt? Tad, kad iestājos, sapratu, ka principā jau varēšu visu. Mums ir lieliski režisori, kuri allaž izdomās interpretācijas, ko un kā var izdarīt.

Protams, latvju zeltene es neesmu un Blaumaņa lugās diez vai varēšu spēlēt. Bet ir pietiekami daudz ārzemju lugu. Turklāt, pat ja piedalīšos latviešu lugā, tā būs interesanta interpretācija," gatava dažādiem izaicinājumiem ir jaunā aktrise.

Aminata smejas, ka popularitāte un atpazīstamība, kas nāks līdz ar lomu seriālā, viņu nebaida – viņa jau no mazotnes pieradusi pie tā, ka ļaudis ielās viņai pievērš pastiprinātu uzmanību eksotiskā izskata dēļ.

"Mani draugi reizēm saka – kā tu vari izturēt to, ka tu ej pa ielu un visi skatās? Tiešām? Skatās? Man liekas, ka es jau esmu tik ļoti pieradusi pie tā, ka cilvēki mani pēta, ka es vairs to neievēroju.

Nezinu, vai jutīšu atšķirību, kā viņi uz mani skatās. Vai lūkojas tāpēc, ka es tā izskatos, vai tāpēc ka esmu seriālā," spriež Aminata.

Daugavpilī dzimusi polietes un afrikāņa meita

Foto: DELFI

Jaunā aktrise atklāj, ka par spīti Latvijai netipiskajai ārienei viņa šeit allaž uztverta ļoti pozitīvi. Aminatai nekad nav bijis sajūtas, ka viņu Latvijā diskriminē izskata dēļ.

"Domāju, ka tas viss atkarīgs no paša cilvēka. Man arī tā mentalitāte ir tāda latviešu," smaida simpātiskā jaunā sieviete. Tiesa, Aminatas asinīs ir īsts tautu sajaukums.

"Mans tēvs ir no Mali Āfrikā, mamma ir Latvijā dzīvojoša poliete pēc tautības ar lietuviešu un latviešu asins sajaukumu. Es esmu tāds mikslis no visa. Turklāt piedzimu Daugavpilī, Latgalē," smejas jaunā aktrise.

Ar tēvu Aminata sazvanās, bet viņš gan vēl nav informēts par meitas dalību seriālā. "Viņš ir tāds nopietns cilvēks, atbalsta zinātni, matemātiku. Viņam māksla īsti neliekas kā profesija," atklāj Aminata.

Interesanti, ka arī mamma nav atbalstījusi meitas sapni par aktrises profesiju. Bet, to, ka vēlas būt uz skatuves, Aminata sapratusi jau 11. klasē pēc operas apmeklējuma.

Savā īstajā vietā

Foto: DELFI
"Sapratu, ka operdziedātāja būt nevaru un izlēmu par teātri. Kad to paziņoju mammai, viņa teica – nē, nekādā gadījumā. Kas tā par profesiju – tas taču nav nopietni!

Mamma pati ir rokdarbniece un zina, cik smagi un grūti ir nopelnīt naudu ar mākslu. Viņa izlēma, ka man jāmācās kaut kas nopietnāks. Piespiedu kārtā es aizgāju uz angļu valodas tulkiem.

Jau pirmajā dienā sapratu, ka man tas nepatīk un es ar to nekad nenodarbošos, taču es pabeidzu tās četru gadu studijas.

Pēc tam paziņoju mammai – tā, tas diploms man ir, tagad darīšu to, ko es gribu! Aizgāju stāties "aktieros", un man paveicās," savu ceļu uz sapņu profesiju atklāj Aminata. Un kopš tā mirkļa viņa ne mirkli nav šaubījusies par sava lēmuma pareizību.

"Beidzot es jūtu, ka esmu savā īstajā vietā. Es izbaudu mēģinājumu procesu, iespēju strādāt kopā ar "grandiem" un mācīties no viņiem," ar sajūsmu stāsta studente. Aminata apzinās, ka viņas piemērs pierāda, ka viss ir iespējams, ja atkāpjas no stereotipiem un klišejām.

"Es laikam būšu Latvijas vēsturē pirmā tumšādainā aktrise. No vienas puses man liekas – tā ir atbildība. Es esmu pirmā, un visi skatās – kā tagad būs.

Kad gāju uz iestājeksāmeniem, domāju, ka ādas krāsa varētu būt viens no iemesliem, kāpēc mani nepaņems. Paņēma. Tagad es saprotu to, ka viss ir tikai mūsu galvās. Ja tu kaut ko gribi un tiešām strādā, to var dabūt," secinājusi Aminata.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!