Foto: Vida Press
Atskatoties uz aizvadīto gadu Latvijas kinoteātros, ir apkopotas 20 skatītākās un 20 ienesīgākās filmas Latvijā.

Abos SIA "Forum Cinemas" filmu izplatīšanas nodaļas sastādītajos sarakstos, kas aptver datus no visiem Latvijas kinoteātriem, pirmajā vietā ir studijas "Illumination Entertainment" animācijas filma "Nejaukais es 3" ("Despicable Me 3").

2017. gadā filmu topā ierindojušās arī divas pašmāju filmas. Par otro skatītāko un sesto ienesīgāko filmu kļuvusi režisora Vara Braslas filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", kas uz ekrāniem visā Latvijā iznāca augusta vidū.

Savukārt Andreja Ēķa komēdija "Svingeri" ieņem stabilu septīto vietu gada topā. Jāpiezīmē, ka "Svingeri" uz ekrāniem visā Latvijā iznāca 2016. gada decembrī un nepilnu trīs nedēļu laikā iekļuva tā gada topā. Kopējie filmas kases ieņēmumi pārsniedz pusmiljonu eiro.

Latvijas kinoizrādīšanas jomā savu vietu ieņem komiksu ekranizējumi – topā izdevies ierindoties filmām "Galaktikas sargi: 2. daļa" ("Guardians of the Galaxy Vol. 2") un "Tors: Ragnarjoks" ("Thor: Ragnarok").

To, ka gada topā var iekļūt arī šausmu žanra filma, pierādīja šausmu filma "Tas" ("It") – filmu visā Latvijā noskatījušies vairāk nekā 38 tūkstoši skatītāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!