Atis Slakteris
Foto: F64

Interneta telpā izplatīts video ar Latvijas Republikas finanšu ministra un pārstāvja Starptautiskajā Valūtas fondā Ata Slaktera uzstāšanos ASV finanšu telekanālam Bloomberg TV , kas darba nedēļas sākumā daudziem sagādāja neviltotas jautrības brīžus. Šajā intervijā ministrs demonstrējis ne tikai savas nepilnīgās angļu valodas zināšanas, bet arī nekompetenci finanšu jautājumos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Intervijas laikā ministram bija jāsniedz atbildes uz jautājumiem, kāda turpmāk būs turpmākā fiskālā politika, kādas ir prognozes attiecībā uz bezdarbu, kādiem pasākumiem nepieciešama Starptautiskā Valūtas fonda nauda, kā tiks stimulēta izaugsme un citi Latvijas valsts pilsoņiem svarīgi jautājumi.

Pamanāmākā pērle, kas pirmdienas pēcpusdienā jau daudzos birojos tika citēta un noteikti kļūs par daļu no latviešu mutvārdu folkloras, bija atbilde uz jautājumu, kas notika ar Latvijas ekonomiku.

Slaktera versija bija lakoniska: "Nothing special," pēc kuras viņš nezināmu iemeslu dēļ pastāstīja, ka viņa meita dzīvo Londonā. Uz jautājumu par bezdarbu Latvijā viņš atbildēja vēl izvairīgāk: "My answer will be. But I will not say." (Mana atbilde būs, bet es to neteikšu.)

Uzmanīgākiem klausītājiem garām nepaslīdēja arī ļoti daudznozīmīgā pārteikšanās, vārdu "es domāju" vietā sakot "es grimstu".

Sniedzot atbildi uz žurnālistes jautājumu par visnedrošāko sektoru Latvijas ekonomikā, Slakteris tik ilgi aizrunājas par bijušajām un esošajām ekonomiskajām krīzēm, ka vienā brīdī satraukti lūdz palīdzību aizkadrā sēdošajam tulkam: "Es aizmirsu, ko gribēju teikt. Kāds bija jautājums?"

Pēc jautājumu par turpmāko fiskālo politiku ministrs acīmredzot samulst un atzīst, ka viņam jāpadomā, bet pēc tam nāk klajā ar atbildi, ka "mēs samazināsim izdevumus, un turpināsim šo darbu."

Ja patiešām tā ir nopietni domāta atbilde uz jautājumu par valdības pamatnostādņu un lēmumu kompleksu, kas nosaka, kā tiek veikti un segti valsts finanšu tēriņi, jāpiekrīt vairumam interneta komentētāju, ka citā valstī pēc šādas izrunāšanās ministrs publiski atvainotos un atkāptos no amata.

Pēdējās intervijas minūtēs jautāts, kā veicināt ekonomisko attīstību valstī, Slakteris atbild: "We will be pretty taupīgi." Acīmredzot, vārda "taupīgs" angliskā versija viņam izkritusi no prāta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form