Dāvanas un pudiņi: cik svētkos tērē karaliene Elizabete II
Foto: Reuters/Scanpix

Kad runa ir par britu karalisko ģimenei, tabloīdiem un sabiedrībai allaž paticis iebāzt degunu Vindzoru dzimtas pēcteču maciņos un privātajās dzīvēs, un Ziemassvētku priekšvakarā ziņu virsrakstos nonākuši 93 gadus vecās Lielbritānijas karalienes Elizabetes II svētku tēriņi.

Kāda bijusī istabene, kura, protams, vēlējusies palikt anonīma, izdevumam "The Sun" detalizēti izklāstījusi karalienes ikgadējos Ziemassvētku tēriņus un dāvanu pirkšanas ieradumus.

Informācijas nopludinātāja apgalvojusi, ka karaliene katru gadu svētkos sarūpē ap 620 dāvanu, kas paredzētas gan ģimenei un attālākiem radiniekiem, gan arī karaļnama darbiniekiem un viņu tuviniekiem. Apdāvināšanās karalienei izmaksājot ap 30 tūkstošiem britu mārciņu (aptuveni 36 tūkstoši eiro).

Aptuveni divas nedēļas pirms svētkiem visi karaļnama darbinieki – sākot ar istabenēm un beidzot ar sulaiņiem – tiek sasaukti Bekingemas pils pieņemšanas zālē. "Visi tiek nostādīti vienā rindā, un karaliene katram pasniedz iesaiņotu dāvanu, kā arī pasaka pāris vārdu, parasti tie ir pateicības vārdi par palīdzību un uzcītīgu darbu visa gada garumā," klāstījusi zinātāja.

Savukārt, ja kāds darbinieks nevar ierasties uz šo pasākumu, jo viņš, piemēram, ir norīkots darbā karalienes rezidencē Balmorālas pilī, viņam dāvana tiek nosūtīta. Neviens nekad nepaliekot bešā.

"Dāvanā parasti ir grāmatnīcas dāvanu karte vai arī kāds porcelāna nieciņš no pils dāvanu veikala. Parasti klāt tiek pasniegta arī neliela kastīte ar Ziemassvētku pudiņu," stāstījusi istabene.

Tāpat arī karaliene katru gadu izsūta ap 750 kartītēm – tuviniekiem, draugiem, karaļnama darbiniekiem, ārzemju delegātiem un citiem īpašiem cilvēkiem.

Svētku tēriņos ietilpst arī aptuveni 1500 tradicionālie angļu Ziemassvētku pudiņi, kas tiek pasniegti pils darbiniekiem, pils apsardzes darbiniekiem un arī pastniekiem.

Arī tas, kā karaliene izvēlas dāvanas tuviniekiem un draugiem, esot visai interesants process. Agrāk Elizabetei II pilī rīkota īpaša iepirkšanās.

"Harrods" uz pili piegādājis dažādas mantas, kas izkārtotas divās lielās telpās. Karaliene tad nesteidzīgi visu apskatījusi un izraudzījusies piemērotākās lietas. Tiesa, gadi iet uz priekšu, un tagad dāvanas Elizabetes vietā izvēloties viņas privātās sekretāres, kuras visu iegādājas interneta veikalos.

"Dāvanu pirkšana ir viena no lietām, kurai karalienei, kļūstot vecākai, nevajadzētu veltīt savu enerģiju," piebildusi bijusī istabene.

Tags

Britu karaliskā ģimene Elizabete II

Comment Form