Ļaundarim Supermenam jau 80: Klarks Kents un citi supervaroņi
Foto: Arhīva foto

Tieši pirms astoņdesmit gadiem pasaulē nāca Supermens. Tiesa, tikai retais vairs atceras, ka pasaulslavenais supervaronis tā radītāju Džerija Sīgela un Džo Šustera pirmajā interpretācijā bija ļaundaris.

Abi autori, vēl mācīdamies skolā, aizrāvās ar komiksu radīšanu, un 1933. gada janvārī draugu vidū izplatīja savu pašrocīgi izgatavoto ilustrēto stāstu The Reign of the Superman jeb Supermena valdīšana.

Reign Of The Superman

Tajā attēlotais Supermens bija ļaundaris un lielās depresijas laika klaidonis Bils Danns, kurš piesolītās naudas dēļ piekrīt ļaunā zinātnieka profesora Smolija eksperimentam. Viņš iedzer zinātnieka radītu vielu, kas viņam ļauj lasīt un kontrolēt prātus, paredzēt nākotni un absorbēt visas universā eksistējošās zināšanas.

Viņš redz, ka zinātnieks šīs spējas grib iegūt pats, tāpēc nogalina viņu un cenšas kļūt par pasaules valdnieku. Supermena spēks izrādās ar laiku izzūdošs, un viņš atkal kļūst par klaidoni.

Drīz pēc pirmā tēla radīšanas, Sīgelam ienāca prātā, ka popularitāti varētu gūt Supermens kā labais varonis. 1933. gada otrajā pusē viņš kopā ar Šusteru radīja melnbaltu komiksu par parastu detektīvu The Superman. Stāstu jau grasījās pirkt kāds Čikāgas komiksu izdevējs, taču pēdējā brīdī no tā atteicās un drīz bankrotēja.

Lai gan Šusters bija atmetis jebkādas cerības par Supermena tēla dzīvotspēju, Sīgela mudināts pēc gada viņš radīja vēl trešo komiksa varoņa versiju, piešķirot viņam superspējas un visas mums tik pazīstamās ārējās iezīmes. Tostarp viņa biogrāfijā tika ierakstīta ierašanās no citas planētas un duālā personība.

Tā bija dzimis mums pazīstamais Klārks Kents, kurš ikdienā ir laikraksta reportieris, bet, kad nepieciešams, kā Supermens cīnās ar ļaunajiem.

Arī jaunais tēls tūlītēju atzinību neguva un tikai retumis nonāca kādas avīzes izklaides lapas slejā. Viss mainījās, kad 1938. gadā DC Comics vēlējās izdot jaunu komiksu grāmatu, meklēja jaunas vēsmas un pieaicināja abus Supermena radītājus. Leģendārajam varonim bija ārkārtīgi panākumi, un jau pavisam drīz tas ieguva pats savu žurnālu.

Portāls Delfi iepazīstina arī ar citiem komiksu varoņiem, kuri ir pazīstami arī Latvijā. Vairāki no tiem, piemēram, Betmens un Fantastiskais četrinieks savulaik radās, tieši iedvesmojoties no Supermena komiksu lielajiem panākumiem.

Latvijā zināmākie komiksu varoņi, kuri jau sen dzīvo ne tikai uz papīra:

Source

DELFI Izklaide

Tags

Sarakstu karuselis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form