Aarzemnieki, Eirovīzija 2014, Dziesma 2014, Eirovīzija
Foto: DELFI

Sestdien, 22. februārī, Ventspils kultūras namā Jūras vārti noslēdzās starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzija nacionālā atlase, un tapa zināms, ka uz Kopenhāgenu pārstāvēt Latviju dosies grupa 'Aarzemnieki'.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finālā par iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas konkursā cīnījās 12 kompozīcijas, bet superfinālā iekļuva Dons ar dziesmu Pēdējā vēstule, Samanta Tīna ar kompozīciju Stay un jestrie Aarzemnieki ar dziesmu Cake to Bake, kas arī triumfēja.

"Piedalīties Eirovīzijā ir mans sapnis jau kopš bērnu dienām,''sarunā ar DELFI Izklaidi atklāja grupas līderis Jorans, kurš ir ļoti pateicīgs latviešu skatītājiem par sev doto iespēju.

To, kā norisinājās Eirovīzijas atlases fināls, jums ir iespēja uzzināt teksta tiešraides arhīvā zem galerijas.


"EIROVĪZIJAS" NACIONĀLĀS ATLASES FINĀLS
Ar to mēs teksta tiešraidi no Ventspils beidzam. Cepam kūkas!
Jā, sveicam, Latviju Eiropā pārstāvēs 'Aarzemnieki'.
Pavisam drīz mēs uzzināsim, kurš brauks uz Kopenhāgenu.
Tas nav pārsteigums, bet arī pēc igauņu viesu priekšnesuma zālē tiek saukts Olgas vārds. Iespējams, ārvalstu viesiem var rasties iespaids, ka tas latviešu valodā nozīmē 'bravo' vai ko tamlīdzīgu.
https://twitter.com/ievelace/status/437350546694238208
Skatītājus satrauc ne tikai superfinālisti, bet arī vadītāji.
Lai gan Ralfs Eilands netika superfinālā, viņš atgriežas uz skatuves - kopā ar lietuviešu dziedātāju Jurgu viņi izpilda jaunu kompozīciju. Šoreiz kā 'PeR' un ar smaidu.
Uz skatuves kāpj dziedātājs Lauris Reiniks. Starp citu, viņš daudzkārt mēģinājis tikt uz lielo 'Eirovīziju', bet bez panākumiem.
Balsojums ir beidzies. Uz skatuves Fomins un Kleins ar 'Dziesmu par laimi'. Šo kompozīciju mēs uz 'Eirovīziju' aizsūtījām 2004. gadā.
Atgādinā, ka šogad 'Eirovīzijas' nacionālās atlases sauklis bija 'Made in Latvia'.
https://twitter.com/anitta_anderson/status/437341712156221440
Kā trešie uzstāsies 'Aarzemnieki', bet zālē cilvēki vēl joprojām ik pa brīdim izkliedz Olgas vārdu.
Otrā uzstājas Samanta Tīna, kura gan tika minēta starp favorītiem, tomēr tieši viņas iekļūšana superfinālā bija vislielākais pārsteigums.
Daži cilvēki zālē neprātīgi sauc susuriņu.
Susuriņiem šovakar patiesi nav iemesla raudāt - Dons ticis superfinālā. Tajā viņš uzstāsies kā pirmais. Starp citu, tikko sākās superfināla balsojums.
Viedokļi par supefināla trijnieku dalās - vieni priecājas, citi ir pilnīgā neizpratnē.
Un 'Aarzemnieki'. Cilvēki zālē kliedz Olgas vārdu. Viņa superfinālā nav iekļuvusi.
Daudziem par pārsteigumu superfinālā iekļūst arī Samanta Tīna.
Superfinālā iekļūst Dons ar 'Pēdējo vēstuli'.
Ja nu kāds nepamanīja, arī 'MyRadiantU' pauda attieksmi par notikumiem Ukrainā.
Aizkulisēs daži dalībnieki balsojuma laikā neizlaida no rokām telefonu
Balsojums beidzies, un drīz jau uzzināsim lielisko trijnieku.
Balsojuma favorīti ir Dons un 'Aarzemnieki'. Internetā trešie ir Ralfs ar biedriem un aicinājumu uz revolūciju.
Tiem, kuri palaida garām, nesaprata vai vēlas pārlasīt. Lūk, to Eilands kliedza no skatuves un sola to kliegt arī visai Eiropai angļu valodā. "Labvakar, Latvija! Vai arī mums būtu jāsaka ''arlabunakti''? Cik ilgi mēs ticēsim tekstam, ka viss ir kārtībā, ja zinām, ka tie ir klaji meli? Tiem, kas nesaprot angļu valodu – mūsu dziesma ir par revolūciju, protestu un cīņu pret sistēmu – politikā un mākslā. Ja par mākslu mēs runājam, Eirovīzijā māksla sen ir zudusi! Mēs vēlamies atspert Eiropas durvis ar kāju – še tev – mums apnikuši tavi politiskie balsojumi un klišejas!"
'Eirošmits' paziņo par izjukšanu. Ar viņiem ir kā ar bitēm.
https://twitter.com/AivarsGusevs/status/437331067318845440
Pagaidām balsojuma līderi ir Dons un Katrīna Bindere. Negaidīti, vai ne?
Ralfs turpina pārsteigt - viņš tiešraidē sadedzina lapiņu ar Janukoviča uzvārdu un aicina būt vienotiem. Pat ja puišiem tas neļaus uzvarēt, viņi ir parādījuši attieksmi.
Sākas balsojums! Varot balsot arī internetā, bet vismaz no 'Jūras vārtiem' tas neizdodas.
https://twitter.com/DaniiDisaster/status/437328503558918145
Ar šo priekšnesumu kaut kas nav labi - to saprot gan skatītāji, gan pati Lukins.
Sacensību noslēdz gaišmatainā laumiņa no Zviedrijas Katrine Lukins.
https://twitter.com/eedgars/status/437326791318200320
Oho, uz īsu ģitāras solo viņiem pievienojas pats Ainars Virga!
'Eirošmiti' pārsteidz - viņi dzied latviešu valodā, lai gan pusfinālā skatītāju simpātijas iekaroja svešā mēlē.
Pretrunīgi vērtētie 'Eirošmiti' konkursam izvēlējušies saukli "Lai dzīvo roks! Lai dzīvo Dons!"
'Aarzemnieki' uzskata, ka eirodziesmai noteikti jābūt lipīgai, tāpēc jo īpaši priecājas, dzirdot, kā kolēģi dungo viņu hitu par kūkas cepšanu, un cer arī pārējai Eiropai iemācīt, kā latviski pateikt ''cep kūku''.
Tūdaļ uzstāsies jautrie 'Aarzemnieki'. Aizkulisēs spriež, ka var notikt negaidīts pavērsiens un skatītāji uz Kopenhāgenu varētu sūtīt šo kompāniju.
Tā tas izskatās no otras puses.
Uz skatuves gatavojas kāpt Aminata. Interesanti, ka viņa šovakar cīnās ar savu 'fabrikas' mentoru Donu.
Olgai pagaidām skaļākās ovācijas. Ir gandrīz droši, ka šo priekšnesumu mēs šovakar dzirdēsim un redzēsim vēlreiz.
Uz skatuves tūdaļ kāps Olga. Šoreiz viņa uzstāsies Alsungas tautu tērpā.
https://twitter.com/SandisMiltovics/status/437320327715389440
Šie puiši dzirdējuši, ka viņus salīdzina ar grupām 'Hurts' un 'The Killer'. Viņi godīgi atzīst, ka par to priecājas.
Tūdaļ uz skatuves kāps 'MyRadiantU', kuri pirms koncerta solīja pārsteigt ar 'mesidžu'. Protams, gaidām. Tiesa, Ralfu viņi diezin vai pārspēs.
Balsošana šovakar sāksies pēc visu 12 dziesmu izskanēšanas un ilgs 15 minūtes.
https://twitter.com/eedgars/status/437318705186619393
Uz skatuves Niko un puiši ķiverēs. Iespējams, horeogrāfiski labākais priekšnesums.
Ja televīzijas skatītāji neredzēja, lūdzu, tā Samantas kleita izskatās no aizmugures
Vai nāciju satrauks Samantas kreisā kāja?
Un atkal vējš. Izrādās, ka dziedāt vējā nemaz nav vienkārši - dziedātāja pirms tam pastāstīja, ka ir ļoti svarīgi pirms tam izmēģināt priekšnesumu, jo citādi mutē var 'ieskriet' mati.
Uz skatuves Samanta Tīna. Viņa nomainījusi tērpu un uzstāsies gaišā plāna auduma kleitiņā.
https://twitter.com/eedgars/status/437315700022317056
Lai gan daudzi kā galveno favorītu min Donu, mūziķis DELFI Izklaidei atklāj, ka vēl neskrien notikumiem pa priekšu, tāpēc vēl neesot izlēmis, vai uzvaras gadījumā starptautiskajā konkursā dziedās latviski vai dziesmu tulkos, un kā mainīs šovu. ''Kurš bruņinieks iet kaujā, nevēloties vinnēt? Bet mūzika nav sacensība,'' par savu iespējamo uzvaru spriež Dons.
Pirms koncerta kāds tēvs savam dēlēnam stāstīja, ka šovakar dziedās susuriņš. Dons šovakar uzstājas ar ceturto kārtas numuru. Tieši viņš tiek uzskatīts par fināla favorītu. Vai tiešām uz Kopenhāgenu brauks Dons?
Dziedātājai jādomā ne tikai par dziesmu, bet arī kleitu - mākslīgais vējš ir pārāk stiprs un atsedza meitenes kājas.
Uz skatuves Katrīna Bindere. Tā kā viņa ir ventspilniece, zāle meiteni sagaida ar skaļām ovācijām. Pirms fināla dziedātāja atzina, ka mājās uzstāties ir vieglāk.
https://twitter.com/AnnaLuse/status/437312407497879552
Markus Riva ar komandu, iespējams, ir tie konkursa dalībnieki, kuri gatavošanās procesā strādājuši vissmagāk. ''Kopš decembra esmu mēģinājis katru dienu, pat brīvdienās, kad spēki izsīkuši pēc spēlēšanas klubos. Mēs ejam uz maksimumu,'' drosmīgs ir Markus, atklājot, ka priekšnesuma izveidē pieaicināti eksperti no Beļģijas un Vācijas, bet tērpu izveidē piedalījies Filipa Kirkorova ģērbējs.
Tagad uz skatuves Markus Riva ar četrām daiļavām. Daži zālē dzied līdzi, bet daļa vēl aizvien nav atjēgusies no čella dauzīšanas.
Tiesa, Ralfa un viņa biedru priekšnesums ne visiem paticis. Viņiem pārmet politisku gājienu un lētus trikus. Lai nu kā - nekas tāds uz 'Eirovīzijas' nacionālās atlases skatuves nebija iedomājams. Sākums daudzsološs!
https://twitter.com/JansIkes/status/437310869442424832
Mēs nezinām, vai Latvija apstājās, bet zālē ovācijas nerima ilgi. Malacis, Ralf!
Ralfs Eilands pirms fināla DELFI Izklaidei atzina, ka kopā ar biedriem ir sagatavojis kaut ko neredzētu, kas liks visai Latvijai apstāties. Gaidām!
Kā jau vēstījām, vakaru vadīs Ēriks Loks un Nauris Brikmanis, kuriem pievienojies Lauris Busulis un šarmantā aktrise Madara Botmane, kuru visticamāk atceras pērnā gada 'Eirovīzijas' atlases skatītāji.
https://twitter.com/schibuya/status/437308091785547777
Sākas 'Eirovīzijas' nacionālās atlases fināls. Lai gan daudzi dalībnieki uzvaru prognozē Donam, ne viens vien DELFI aptaujātais izpildītājs atzina, ka uzvaru labprāt novēlētu Markus Rivas komandai.
Olga šovakar burtiski mirdz, to atzīst visi. Un viņa noteikti ir uzmanības centrā.
https://twitter.com/Eirovizija_lv/status/437300494361706496
Tā Ventspils 'Jūras vārtos' strādā mūsu ārzemju kolēģi
https://twitter.com/PastareSanija/status/437287622915153920
Samanta Tīna atklāj, ka šodien jūtas ļoti samiegojusies, jo iepriekšējā naktī viesnīcā, kur apmetusies lielākā daļa mūziķu, daži sarīkojuši varen skaļu ballīti, kas traucējusi pārējo miegam. ''Pirms fināla ļoti gribētos pagulēt, bet to nedarīšu,'' stāsta Samanta, aicinot skatītāju balsot nevis par mūziķi, bet gan labāko no dziesmām, lai mūziķiem šogad Latvijas vārdu pasaulē nest izdotos ne sliktāk kā mūsu hokejistiem.
Niko atklāj, ka šodien vēl neko nav ēdis vai pat dzēris – tukšā dūšā viņam skanot labāk. Pirms uzstāšanās Niko beidzot atļausies nobaudīt vieglu maltīti spēkam, lai piepildītu savu sapni iekļūt superfinālā.
Lūk, tādā tērpā skatītājus šovakar priecēs viena no vakara vadītājām Madara Botmane. Nez, tas nāciju satrauks tikpat ļoti kā nacionālās atlases pusfināla vadītāju stiliņš?
''Varu garantēt to, ka akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem sirds apstāsies. Labā vai sliktā ziņā? Tas lai paliek intrigai, bet par to, ka vienaldzīgo nebūs, esmu drošs. Pēc tā, ko mēs parādīsim finālā, viss Latvijā vienkārši apstāsies. "Es uzskatu, ka mums ir milzīgas izredzes uz uzvaru, jo, būsim godīgi, mūsu dziesma no visām šī gada finālistēm ir vienīgā ar tekstuālu ideju. Mums vienīgajiem ir, ko teikt Eiropai,'' uzskata Ralfs Eilands, kurš ar biedriem atklās muzikālo sacensību. Viņš arī norādīja, ka dziesmas un priekšnesuma vēstījums sasauksies ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā un vienaldzīgo pēc viņu šova noskatīšanās vienkārši nebūšot.
https://twitter.com/JansIkes/status/437264012393611264
Lai gan paši konkursa dalībnieki atzīst, ka sacensības favorīti ir Dons un Olga, viņi arī tic, ka uzvarēt ir iespējas ikvienam no 12 izpildītājiem. Kādas ir Tavas prognozes?
https://twitter.com/ProxeLV/status/437257066626154496
Fināla koncertā būs arī viesmākslinieki. Starp viņiem arī Fomins un Kleins, kuri, starp citu, ir vienīgie, kas lielajā konkursā startējuši ar kompozīciju latviešu valodā. Tiesa, Eiropa 'Dziesmu par laimi' nesaprata.
Ģenerālmēģinājums tuvojas beigām, un arī satraukums 'Jūras vārtos' pieaug. Vai Tu jau zini, par ko balsosi?
Tie, kuri konkursā nepiedalās, var blēņoties.
Kss notiek ģērbtuvēs? Dalībnieki pucējas, iesilda balsis un satraucas, bet vēl ir gana laika, lai pēc skatuves iemēģināšanas pieslīpētu priekšnesumus.
Varam atklāt, ka konkursa pusfināla koncertu vadītājiem Ērikam Lokam un Naurim Brikmanim fināla koncertā pievienosies jaunais mūziķis Lauris Busulis un aktrise Madara Botmane.
Ventspilī ir sācies 'Eirovīzijas' nacionālās atlases ģenerālmēģinājums, bet izšķirošā fināla cīņa sāksies pulksten 21.25.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dziesma 2014 Eirovīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form