Multikulturālisma skaņas Rīgas ielās: Maija Grāfa svētki
Foto: Publicitātes foto

Viena no Eiropas vērtībām ir multikulturālisms, un šodien gan Latvijā, gan Eiropas valstīs ir skaidri redzama tendence uz dažādu kultūru mijiedarbību. Tiesa, vienlaikus ir svarīgi saglabāt vietējai kopienai raksturīgas unikālas kultūras tradīcijas, atrodot to popularizēšanas veidu atbilstoši mūsdienīgām tendencēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Globalizācijas laikmetā ir svarīgi saglabāt savu identitāti, vienlaikus cienot un novērtējot arī citas kultūras, un iesaistot sabiedrību un vietējās kopienas šo tradīciju saglabāšanā.

Šim nolūkam kopš 2012. gada Kultūras biedrība "Alternatīvā Realitāte" realizē savu ideju – katru gadu tiek organizēts starptautisks multikulturāls Rīgas festivāls "Maija Grāfa svētki", lai veicinātu multikulturālismu, kultūras tradīciju saglabāšanu un attīstību, iedzīvotāju aktīvu iesaisti un līdzdalību sociālajā dzīvē, dažādu kultūru mijiedarbību un sabiedrības saliedētību uz senas Rīgas viduslaiku kultūras tradīcijas pamata.

Festivāls-karnevāls "Maija Grāfa svētki" ir pasākums, kuru pēdējos deviņus gadus organizē paši rīdzinieki. Tie ir mūsdienas bruņinieki – brīvprātīgie, kuri cenšas radīt viduslaika atmosfēru. Šogad festivālu atbalsta Eiropas Solidaritātes korpuss. Tas tiek darīts, lai apvienotu sabiedrību un veicinātu tās saliedētību, iesaistot vto aktīvajā pilsētas kultūras dzīvē.

Šis ir Baltijas festivāls, kas apvieno visdažādākās kultūras, laikmetus un cilvēkus. Tas saglabā svarīgus pilsētas kultūras un vēstures tradīcijas elementus, vienlaikus attīstot to atbilstoši mūsdienu karnevāla tendencēm.

Gan lielie, gan mazie Maija Grāfa svētku dalībnieki – dažādu kultūru un kopienu pārstāvji – demonstrē savas nacionālās dejas, mūziku, teātra izrādes u.c.

Projekts "Maija Grāfa svētki: vienoti dažādībā" tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Vairāk informācijas: http://www.maijagrafs.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form