04.05.2015
16:33
7
16:33
15 pasaulē maģiskākās vietas, ko apdzīvo cilvēki
Mājokļi augstu kalnos un rīsu laukos, dzīve uz peldošām salām un vulkāna "rīklē" – izdevums 'The Daily Mail' apkopojis dažas cilvēku apdzīvotas vietas, ko dēvē par "pašām maģiskākajām vietām, kur cilvēks izveidojis apmetni".

1
Aogašima – iespējams, dīvainākā vieta, kur cilvēkiem mitināties. Tā atrodas uz salas Filipīnu jūrā tropiska vulkāna iekšienē. Pēdējo reizi šī C klases vulkāna izvirdums reģistrēts 1780. gadā, kad bojā gāja puse iedzīvotāju. 50 gadus vēlāk izdzīvojušie atgriezās savā dzimtenē, bet tagad uz salas mitinās aptuveni 200 drosminieku.

2
'Phuktal’ klosteris virs Tsarapas upes ir viena no izolētākajām vietā Ziemeļindijā. 12. gadsimtā celts no dubļiem un baļķiem, tas sešus gadsimtus praktiski nevienam nebija zināms, līdz to atklāja ungāru orientālists Šandors Koroši, kurš tur pavadīja gadu.
Vida Press

3
Grenlandes bezgalīgo sniegu un ledāju vidū atrodas neliels ciematiņš Isortoka, kurā dzīvo 64 inuiti. Bargo ziemu dēļ agrāk viņiem nācās pārtikt vienīgi no gaļas, taču tagad tajā ir lielveikals (redzams priekšplānā), kurā var nopirkt majonēzi un kečupu, lai roņi būtu garšīgāki.
Vida Press

4
Gleznainais Undredālas ciematiņš Norvēģijā, kurā dzīvo aptuveni 100 cilvēki un 500 kazas. Tāpēc nav brīnums, ka no turienes nāk reģionā slavens brūnais kazas siers un par kazu desiņas. Līdz 1988. gadam Undredāla bija pieejama tikai ar laivu, bet tagad tur var nokļūt pa diviem tuneļiem.
Vida Press

5
Bandiagaras klints Mali rietumu daļā. Šīs kubiskās mājiņas ir gatavotas no sarkanā māla, un tajās dzīvo ļaudis no dogonas cilts. Te nav tikai dzīvojamās mājas, bet arī altāri, svētnīcas, klētis un citas ēkas, kuras kļuvušas par iecienītu tūristu galamērķi.
Vida Press

6
Zaļi rīsu lauki Sapas reģionā Ziemeļvjetnamā. Šī vieta dabā izskatās tik krāšņa, ka daudzi tūristi dodas baudīt tās skaistumu, bet vietējie iedzīvotāji izveidojuši vairākas pastaigu takas.
Vida Press

7
Skaistā Monemvāzijas pilsēta Lakonijā, Grieķijā. Savulaik šo antīko cietoksni pārvaldīja gan bizantieši, gan venēcieši, bet tagad šo salu, ko mūsu ēras 375. gadā no sauszemes nodalīja zemestrīce, sauc par „Austrumu Gibraltāru”.
Vida Press

8
Vēl kāds gleznains Norvēģijas fjords – Aurlandsvangena, kurā dzīvo 777 cilvēki, un teorētiski uz katru iedzīvotāju ir pa vienam kvadrātkilometram.
Vida Press

9
Pirmajā mirklī šķiet, ka Coober Pedy pilsētiņa Austrālijas dienvidos patiesībā ir milzīgi kurmju rakumi. Daļēji tā ir taisnība, vienīgi ar kurmjiem tur maz sakara, lai gan rakumi ir. Proti, šeit ir tik karsts, ka vietējie iedzīvotāji (gandrīz divi tūkstoši) mīt zem zemes. Un pazemē ir redzami dažādi brīnumi, sākot no dzīvojamām mājām un beidzot ar biljarda zāli un serbu pareizticīgo baznīcu.

10
Huakačinas oāze atrodas vienā no sausākajām vietām pasaulē – Peru tuksnesī, taču tajā dzīvo 96 cilvēki. Viņiem ir darba pilnas rokas – šī ir tūristu iecienīta vieta, un ļaudis sajūsminās par krāšņajām palmām un kristāldzirdo lagūnu pašā tuksneša vidū.

11
Ružonas ciematiņš kanjona malā Provansā, Francijā. Apkārtne šeit ir tik gleznaina, ka tūristu plūsma neapsīkst visu gadu, bet lielākais ciema lepnums ir sena hugenotu svētvieta – Svētā Kristofera kapela.
Vida Press

12
Peldošās salas Titikakas ezerā uz Peru un Bolīvijas robežas, uz kurām mīt senās uru tautas pārstāvji. Kopumā ezerā ir 42 šādas saliņas, kas gatavotas no totoras niedrēm. Tā kā materiāls ir dabisks, saliņas regulāri jāpārvieto. Interesanti, ka šos grīšļiem līdzīgos augus uru cilvēki izmanto pārtikā, bieži vien ēdot paši savas saliņas.
Vida Press

13
Dzīvot zem jumta, kura svars pārsniedz vidusmēra kruīza laineri, varētu būt ļoti nemierīgi, taču Portugāles ciematiņa Monsanto iedzīvotāji jau sen pieraduši, ka virs viņu galvām karājas milzīgi, 200 tonnas magi granīta bluķi.
Vida Press

14
Tristana da Kuņas salas ir vulkānisku salu grupa Atlantijas okeāna dienviddaļā; tās ietilpst Lielbritānijai piederošās Svētās Helēnas salas aizjūras teritorijā. Tiek uzskatīta par nošķirtāko cilvēku pastāvīgi apdzīvoto vietu pasaulē. Tuvākais kontinents (Āfrika) atrodas 3360 km attālumā, tuvākā cilvēku apdzīvotā teritorija (Svētās Helēnas sala) - 2430 km attālumā.
Vida Press

15
Dramatisks skats uz Dānijai piederošo Farēru salu Gasadaluras ciematiņu, kurā dzīvo tikai 16 iemītnieki. 2004. gadā cauri kalnam tika izveidots tunelis, bet līdz tam tikt pāri 400 metrus augstajam kalnam bija ļoti problemātiski.
Vida Press