Žerārs Depardjē skarbi nopeļ ASV
Foto: Reuters/Scanpix

Franču aktieris Žerārs Depardjē jaunā intervijā nopēlis ASV.

"ASV? Tie ir cilvēki, kuri nepārtraukti iznīcinājuši citus," 66 gadus vecais aktieris sacīja krievu žurnālistiem Maskavā. Interviju ceturtdien pārraidīja franču radiostacija France Inter.

"Viņi cīnījās viens ar otru, iznīcināja indiāņus, pēc tam pieļāva verdzību, un vēlāk bija pilsoņu karš," teica Depardjē.

"Un tad viņi bija pirmie, kas izmantoja atombumbu. Lai kur arī viņi ietu, viņi rada problēmas. Nē, es izvēlos būt krievs."

"Ja eiropieši beigtu klausīties uz amerikāņiem, mēs būtu daudz laimīgāki," uzskata Depardjē.

Kopš Krievijas prezidents Vladimirs Putins Depardjē piešķīra Krievijas pilsonību, aktiera oficiālā dzīvesvietas adrese ir reģistrēta Krievijas Mordvijas reģiona galvaspilsētā Saranskā.

Nodokļus kopš 2012. gada Depardjē maksā Beļģijā, tādā veidā izvairoties no Francijā ieviestā "bagātnieku nodokļa" 75% apmērā no gada ienākumiem virs viena miljona eiro.

Septembrī Depardjē sacīja, ka dzīvojot Itālijā, bet drīzumā pārvākšoties uz Baltkrieviju "dzīvot ar zemniekiem, jo tas ir skaisti un prezidents [Aleksandrs Lukašenko] (abi attēlā) ir jauks cilvēks".

Tags

Žerārs Depardjē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form