Saindētais Navaļnijs publicē sirdi plosošus vārdus savai sievai Jūlijai
Foto: AP/Reuters/Scanpix/LETA

Kremļa kritiķis un viens no slavenākajiem pastāvošā Krievijas režīma opozicionāriem Aleksejs Navaļnijs pēc saindēšanas atveseļojas klīnikā Vācijā. Pirmdien viņš "Instagram" vietnē publicējis vēstījumu, kurā īpaši siltiem vārdiem cildina savu sievu Jūliju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

26. augustā Aleksejam un Jūlijai Navaļnijiem bija jāsvin 20 gadu laulības jubileja, taču sešas dienas pirms notikuma Kremļa opoziconārs tika saindēts. Viņš ilgi nogulēja komā Vācijas klīnikā, bet nu jau sāk atveseļoties.

Visu šo laiku viņam blakus bijusi mīļotā sieva, 44 gadus vecā viņa divu bērnu mamma Jūlija. Viņai Navaļnijs velta vissiltākos vārdus, tostarp pieskaroties metafiziskiem aspektiem abu mīlestības kontekstā. Viņš uzskata, ka tieši sievas mīlestība atgriezusi saindēto vīrieti pie samaņas.

"Simts reižu tas ir lasīts grāmatās un redzēts filmās: viens mīlošs cilvēks atrodas komā, bet otrs viņu atdzīvina ar savu mīlestību un rūpēm.... Es gulēju un gulēju. Atnāca Jūlija, runāja ar mani, dziedāja dziesmas, ieslēdza mūziku. Nemelošu, es neko no tā neatceros," par brīnumaino dziedināšanu raksta Navaļnijs.

Viņš gan atklāj arī, ko atceras: to varētu saukt par "nedefinējamu sajūtu kopumu", kas nu uz visiem laikiem iespiedies viņa atmiņā. Proti, dienā, kad viņš ticis ārstu izvests no komas, viņš neko nav sapratis, nav spējis atpazīt cilvēkus, nav sapratis, kas vispār notiek. Taču skaidri zinājis, ka gaida kādu cilvēku. Jūliju.

"Kas viņa ir un kā izskatās, es nezināju. Bet visa mana izklaide bija gaidīt, kad viņa atnāks," atceras Navaļnijs.

Kad Jūlija ienākusi palātā un sakārtojusi vīram spilvenus, viņš tik un tā neesot spējis fokusēt skatienu, lai šo cilvēku redzētu, taču sapratis, ka tieši šo būtni gaidījis un pēc viņas ilgojies. "Viņa nav klusa, viņa runājas un jautri smejas, kaut ko man stāsta. Tajos brīžos halucinācijas atkāpjas. Ar viņu ir ļoti labi... Kad viņa atkal aiziet, man kļūst skumji, es atkal sāku viņu gaidīt," par Jūlijas klātbūtni klīnikā vēsta Navaļnijs.

Tagad, jau būdams pie pilnas saprašanas, viņš to cenšas izskaidrot zinātniski. Ka viņa smadzeņu neironi ir "uzķēruši" sievas balss tembru, tas savukārt licis izdalīties laimes hormonam dopamīnam, un tas veicinājis viņa atlabšanu. Katrs Jūlijas apmeklējums izrādījies ļoti dziedinošs, norāda Navaļnijs. Viņam pašam tam nav precīza zinātniska izskaidrojuma, tāpēc Navaļnijs uzskata, ka viņu dziedina sievas mīlestība.

"Jūlija, tu izglābi mani, un lai tagad to raksta neirozinātnes grāmatās," sirsnīgi pauž mīlošais vīrs un tēvs.

View this post on Instagram

Пост про любовь ❤️. У нас с Юлей 26 августа была годовщина - 20 лет свадьбы, но я даже рад, что пропустил и могу это написать сегодня, когда знаю о любви немного больше, чем месяц назад. Вы, конечно, сто раз видели такое в фильмах и читали в книжках: один любящий человек лежит в коме, а другой своей любовью и беспрестанной заботой возвращает его к жизни. Мы, конечно, тоже так действовали. По канонам классических фильмов о любви и коме. Я спал, и спал, и спал. Юля @yulia_navalnaya приходила, говорила со мной, пела меня песенки, включала музыку. Врать не буду - ничего не помню. Зато расскажу вам, что точно помню сам. Вернее, вряд ли это можно назвать «воспоминание», скорее, набор самых первых ощущений и эмоций. Однако он был для меня так важен, что навсегда отпечатался в голове. Я лежу. Меня уже вывели из комы, но я никого не узнаю, не понимаю, что происходит. Не говорю и не знаю, что такое говорить. И все мое времяпрепровождение заключается в том, что я жду, когда придёт Она. Кто она - неясно. Как она выглядит - тоже не знаю. Даже если мне удаётся разглядеть что-то расфокусированным взглядом, то я просто не в состоянии запомнить картинку. Но Она другая, мне это понятно, поэтому я все время лежу и ее жду. Она приходит и становится главной в палате. Она очень удобно поправляет мне подушку. У неё нет тихого сочувственного тона. Она говорит весело и смеётся. Она рассказывает мне что-то. Когда она рядом, идиотские галлюцинации отступают. С ней очень хорошо. Потом она уходит, мне становится грустно, и я снова начинаю ее ждать. Ни одну секунду не сомневаюсь, что у этого есть научное объяснение. Ну, типа, я улавливал тембр голоса жены, мозг выделял дофамины, мне становилось легче. Каждый приход становился буквально лечебным, а эффект ожидания усиливал дофаминовое вознаграждение. Но как бы ни звучало классное научно-медицинское объяснение, теперь я точно знаю просто на своём опыте: любовь исцеляет и возвращает к жизни. Юля, ты меня спасла, и пусть это впишут в учебники по нейробиологии😍

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on Sep 21, 2020 at 4:02am PDT

Navaļnija ieraksts "Instagram" vietnē dažu stundu laikā kļuva ļoti populārs, ar to dalās tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.

"Delfi" jau vēstīja, ka Kremļa kritiķis saindēts ar "Novičok" grupai piederošu nervus paralizējošu vielu, tā bijusi tējā, ko opozicionārs iedzēris 20. augustā pirms lidojuma no Tomskas uz Maskavu. Kremlis joprojām noliedz mēģinājumu Navaļniju noindēt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aleksejs Navaļnijs Krievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form