Aleksandrs Sokolovs, Dejo ar zvaigzni
Foto: DELFI

Tikko aizritējis 9. maijs, kad Rīgā ar vērienīgām svinībām tika atzīmēta Uzvaras diena. Sabiedrībā diskusijas par šo pasākumu nerimst, un kopīgā sabiedrības noskaņojuma raisītās pārdomās savā Facebook profilā dalījies arī fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs (attēlā).

"Kaut esmu diezgan apolitisks cilvēks, vienā jautājumā mana pozīcija ir ļoti stingra. Es tagad nerunāju par patriotismu vai politiskajām partijām. Te ir tikai mans personīgais, subjektīvais viedoklis.

Mana dzimtā valoda ir krievu. Tas ir ļoti pozitīvi, jo tas dod man pieeju milzīgam literatūras apjomam. Gandrīz visu, ko es lasu, es lasu krieviski. Protams, tās ir ne tikai grāmatas. Dažreiz man patīk palasīt krievu forumus un izklaides portālus.

Ziniet, kas mani pārsteidz? Apmēram puse no tēmām ir saistītas ar karu un patriotisko garu. Krievu interneta vidē visu laiku notiek nereāla smadzeņu skalošana. Ir milzīgi daudz tēmu par Krievijas pārākumu pār citām valstīm. Īpaši pār ASV. 

To, ka no "Uzvaras dienas" ir izveidots kults, redz pat aklie. Ir tāda sajūta, ka Krievija ir vienīgā "īstā un pareizā" valsts, bet apkārt ir tikai ienaidnieki, kuri ir jāiznīcina. Citas valstis nenormāli traucē krieviem dzīvot laimīgi. Ir ļoti jūtams, ka Krievija gatavo savus pilsoņus ja ne karam, tad kaut kam līdzīgam. Parādījušās daudz tēmas par to, ka vienīgais pareizais ceļš ir "krievu pasaule" - apvienot visus krievvalodīgus vienā valstī.

Es esmu racionāls un pragmatisks cilvēks. Man ir daudzu nacionalitāšu saknes. Bet tas neietekmē manu domāšanu. Es taisu secinājumus, balstoties uz faktiem, kuriem uzticos.

Es apzinos, ka mazas valstis nevar pastāvēt bez lielu valstu protekcijas. Cik mēs negribētu būt neatkarīgi, vienmēr būsim "zem kaut kā". Tas ir dabas likums. Mūsu neatkarība ir diezgan nosacīta. Bet ir ļoti labi, ka šobrīd mēs paši varam izvēlēties, kurš būs mūsu "protektors".

Ko es gribēju teikt? Es redzu,ka šobrīd Latvijas iedzīvotāji dalās divās grupās. Vieniem tuvāk austrumu vērtības un otriem - rietumu. Es pats daudz reizes esmu bijis gan Krievijā, gan kādu laiku esmu padzīvojis ASV.

Tīri valodas ziņā, man, protams, daudz vieglāk saprasties ar krieviem, bet kopumā... Es ļoti labi zinu, ka par nekādiem solījumiem es nekad, nekad brīvprātīgi nepiekritīšu dzīvot Krievijā. Es ļoti labi esmu izpētījis krievu kultūru un mentalitāti. 

Ziniet, kas ir Krievijas domāšanas pamatā? Necieņa. Necieņa pret visu. Pret savu tautu, pret valdību un pret sevi. Piemērus nav ilgi jāmeklē. Kā viņi uzvedās, ka viņi runā, kā viņi brauc - visur ir necieņa.

Es neticu, ka cilvēki mainās. Jā, cilvēks var augt un attīstīties, bet viņa būtība nekad neizmainīsies. Es neticu, ka paies laiks un starp čigāniem būs tik pat daudz profesoru, cik starp ebrejiem. Neticu, ka paies laiks un japāņi būs sliņķi. Neticu, ka amerikāņi būs mierīgi un bez ambīcijām. Un arī neticu, ka krievu būtība kaut kad mainīsies.

Es ļoti skaidri zinu, es ļoti labi saprotu - es negribu. Es negribu dzīvot "Krievu pasaulē"! Es gribu, lai mani ciena un gribu cienīt citus. Paldies," pārdomās Facebook profilā dalījies Sokolovs. 

Source

DELFI Izklaide

Tags

Aleksandrs Sokolovs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form