LTV tapis unikāls seriāls jauniešiem '16+'
Foto: Ģirts Raģelis

LTV rudens sezonā saviem skatītājiem sarūpējis vairākus jaunumus. Viens no tiem – pašmāju seriāls jauniešiem "16+", kas būs stāsts par pieaugšanu šodienas pasaulē. Tā pirmās epizodes plašākai sabiedrībai tiks atrādītas 21. septembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šis ir unikāls projekts Latvijas medijos," norāda Latvijas Televīzijas satura redaktore Anna Platpīre. Seriāla ar izaicinošo nosaukumu stāsta centrā ir seši vidusskolēni, kuri tiek ierauti pašu izraisītu notikumu ķēdē. Viņi draudzējas, iemīlas, kļūdās, labojas un dzīvo tādā pasaulē, kādu to radījušas iepriekšējās paaudzes – tikai pēc saviem noteikumiem.

Stāsta centrā ir četru draugu kompānija – Māra, Mārtiņš, Edgars un Pauls, kuri mācās vienā klasē. Sākoties jaunajam mācību gadam, klasei pievienojas divas meitenes – Laura un Amanda, kuru ierašanās un attieksme sašķoba it kā stabilo draudzību. Sākas notikumu virkne, kurā tiek ierauti visi, un ir skaidrs, ka neviens no jauniešiem bez draugu palīdzības pats no tās tik viegli ārā netiks.

Jaunajā seriālā galvenās lomas atveido jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā – Grieta Sipeniece, radio "Pieci.lv" balss Aleksis Vilciņš, Augusts Barkovskis, Helēna Kuple, Kristaps Brēmers un Annija Ūsīte.

Ar aktieriem strādāja režisors Uldis Cipsts, kurš iepriekš Latvijas Televīzijā veidojis seriālu "Savējie", īstenojis citus TV seriālu projektus Latvijā, kā arī aktīvi darbojies Krievijas seriālu tirgū. Režisors ar rezultātu ir ļoti apmierināts. "Mums ir izdevies seriāls par to, kā ir dzīvot pasaulē, kur viss tev ir pirmo un, kā tobrīd šķiet, vienīgo reizi. Sekss, iemīlēšanās, vilšanās, šķiršanās, zaudējumi, aiziešana no mājām. Un katrs no šiem notikumiem, apgāž tavu pasauli kājām gaisā," notikumus stāstā iezīmē režisors. Viņš atzīst, ka pusaudžu realitātei neviens nevar būt gatavs, jo cilvēks šajā dzīves posmā ir pastāvīgā neziņā.

Liela jaunā seriāla pievienotā vērtība slēpjas tajā, ka jaunieši tika piesaistīti jau scenārija veidošanas procesā. Scenārija autori Osvalds Zebris un Artis Dobrovoļskis jauniešus aicināja uz diskusijām, lai saprastu, kādi ir viņu rīcību motīvi un kāda ir jauniešu valoda.

"Tabula ar seriāla norises secību un varoņu raksturu kopsavilkumu uz A1 izmēra papīra lapas manu acu priekšā ir bijusi vairāk nekā gadu. Seriāla nosaukuma vietā ir īss teksts – "Pilnvērtīga dzīvošana ir rīcībā"–, un tas arī visā sēriju rakstīšanas laikā ir bijis mans vadmotīvs," stāsta Osvalds.

Aleksis Vilciņš, kurš seriālā atveido Mārtiņu, cer, ka kaut viens jauns cilvēks, skatoties "16+", sapratīs, ka pieaugšanas procesu piedzīvo ikkatrs: "Pieļaut kļūdas ir normāli, skumt ir normāli, priecāties ir normāli. Tas notiek ar visiem! Manuprāt, seriālu varēs saukt par veiksmīgu, ja ar kādu no tajā redzamajiem tēliem jaunieši spēs identificēties."

Savukārt Grieta Sipeniece, kura atveido Amandu, norāda, ka seriāla tapšanas procesā tika ieguldīts milzīgs darbs un rūpes no komandas puses un pašiem aktieriem, tādēļ rezultāts ir labs: "Domāju, ka šis seriāls varētu uzrunāt ne tikai jauniešus, bet arī viņu vecākus un cita gadagājuma cilvēkus, kurus varētu interesēt – kā tad īsti ir būt jaunietim mūsdienās?"

Seriāla mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 13 līdz 17 gadiem. Seriāla mūzikas celiņā izmantota tikai un vienīgi Latvijā radīta mūzika, tādēļ kā mūzikas redaktors komandai piesaistīts Toms Grēviņš.

Jaunā seriāla galvenā platforma būs "YouTube", bet informācija par to būs atrodama arī "Instagram" (tostarp arī "IGTV") un "Facebook". Tiks izmantots arī "Instagram TV". Jau tagad šajās vietnēs iespējams iepazīties ar seriāla tēliem. Pirmās epizodes tiks publicētas 21. septembrī. Plānots, ka seriāls rudenī tiks pārraidīts arī LTV7 ēterā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LTV
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form