Svētdien, 1.novembrī, tieši pirms pusnakts noslēdzās dziesmu iesniegšana un izpildītāju pietiekšanās Latvijas Televīzijas konkursam Supernova 2016. Šogad vēlmi pacīnīties par iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijā izteikuši īpaši daudzi mākslinieki.

Kopumā dalībai konkursā iesniegtas 120 dziesmas un pieteikušies 88 izpildītāji. No tiem 57 ir solisti, desmit - dueti, 17 no dalībniekiem ir grupas, bet trīs kandidāti iesnieguma anketā atzīmējuši variantu "cits".

Projekta vadītāja Ilze Jansone atklāj, ka interese par dalību Supernova 2016 ir krietni lielāka nekā pērn. Tas rezultējies arī iesniegto kompozīciju skaitā - šogad ir iesniegtas par 20% vairāk dziesmu.

"Jaunajai sezonai pieteikušies daudz vairāk plašākai sabiedrībai zināmu un līdz šim jau sevi pierādījušu mākslinieku. Kopumā vērtējot saņemto pieteikumu skaitu, prognozējams, ka šoreiz sacensība būs vēl sīvāka nekā pagājušajā gadā," spriež Jansone.

Ņemot vērā pagājušās sezonas veiksmīgo norisi, šogad konkursa formāts tiks saglabāts nemainīgs. Dziesmas un izpildītājus tiešraidēs vērtēs gan LTV veidota žūrija, gan skatītāji. Dziesmu atlases procesā kā konsultanti tiks piesaistīti arī ārzemju eksperti. Gala lēmumu par to, kuras dziesmas un kuri 20 izpildītāji nokļūs šova tiešraidēs, pieņems žūrijas komisija un darba grupa.

Dziesmu izpildītāji un autori, kuri piedalīsies tiešraidēs, būs zināmi jau decembra sākumā. Taču, lai aizkulišu darbs noritētu produktīvāk un dalībnieki varētu netraucēti gatavoties, līdz nākamā gada janvāra beigām viņu vārdi publiski netiks atklāti.

Šova sagatavošanās raidījumus televīzijā demonstrēs pēdējās divās janvāra nedēļās, savukārt konkursa tiešraides LTV programmā varēs vērot katru februāra svētdienu.

Autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2016 varēja pieteikties pilngadību sasniegušas personas vai grupas, kurās dalībnieku skaits nepārsniedz sešus cilvēkus. Konkursam pieteiktajai dziesmai bija jābūt jaunradītai, un tā nedrīkstēja būt publicēta pirms 2015. gada 1. septembra.

Source

DELFI Izklaide

Tags

Eirovīzija Supernova
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form