Otrdienas, 9. maija, vakarā Kijevā sākās starptautiskais dziesmu konkurss "Eirovīzija 2017", un pirmajā pusfinālā uz skatuves kāpa arī Latvijas pārstāvji – grupa "Triana Park", kuri diemžēl tālākai cīņai nekvalificējās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzikālā apvienība "Triana Park" uzstājās ar pēdējo kārtas numuru, un pusfinālā viņiem bija jākonkurē ar Zviedrijas, Gruzijas, Austrālijas, Albānijas, Beļģijas, Melnkalnes, Somijas, Azerbaidžānas, Portugāles, Grieķijas, Polijas, Moldovas, Islandes, Čehijas, Kipras, Armēnijas un Slovēnijas pārstāvjiem.

Finālā iekļuva tikai desmit dalībnieki, un "Triana Park" starp šiem veiksminiekiem diemžēl nebija.

Finālam kvalificējās Moldova, Azerbaidžāna, Grieķija un Zviedrija, kā arī Portugāle, Polija, Armēnija, Austrālija, Kipra un Beļģija. Otrais pusfināls notiks ceturtdien, 11. maijā, bet šī gada "Eirovīzijas" uzvarētāju noskaidros sestdien, 13. maijā.

Šovs ierasti bija krāšņs, bet "Delfi Izklaide" piedāvāja teksta tiešraidi, kurā bija iespējams sekot līdzi pirmā pusfināla norisei, baudīt mūsu "Eirovīzijas" eksperta Edgara Bāliņa komentārus un asprātīgākās un trāpīgākās pašmāju "Eirovīzijas" fanu atsauksmes "Twitter" tīklā. Teksta tiešraides arhīvs lasāms zem galerijas.

EIROVĪZIJAS PIRMAIS PUSFINĀLS
Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā "Eirovīzijas" pirmā pusfināla tiešraide sāksies pulksten 22.
https://www.delfi.lv/izklaide/televizija/aiz-svitras-vai-finala-kadas-ir-trianas-parka-izredzes-eirovizija.d?id=48811641
Kamēr gaidām lielā šova sākumu, piedāvājam mūsu "Eirovīzijas" eksperta Edgara Bāliņa prognozes par "Triana Park" izredzēm šovakar.
Grupas "Triana Park" soliste Agnese Rakovska bija pamanāma arī "Eirovīzijas" ballītēs Kijevā.
Sākas šovs, un jau pēc pāris stundām uzzināsim, vai arī sestdienas, 13. maija, vakarā būs satrauktām sirdīm jāpulcējas pie TV ekrāniem.
Latvijas Televīzijā notikumus Kijevā komentēs Valters Frīdenbergs, bet pie mums savu viedokli par gaidāmajiem priekšnesumiem izteiks komiķis un liels "Eirovīzijas" mīļotājs Edgars Bāliņš.
"Svinam dažādību!" tāds ir šī gada "Eirovīzijas" sauklis.
Edgars Bāliņš: Kā pirmais uz skatuves kāps Zviedrijas vīrs Robins Bengstons ar palīgiem – dejotājiem. Rādās, ka ideja priekšnesumam radusies, vingrojot uz skriešanas trenažiera. Viens no trijiem šī pusfināla favorītiem, vieta pusfinālā – puslīdz droša.
Edgars Bāliņš: Tamāra no Gruzijas savā dziesmā aicinās saglabāt ticību. Dziesma skaista, taču ar ticēšanu vien viņai varētu būt par maz, lai kvalificētos finālam. Jāatzīst, ka viņas priekšnesums ir krietni uzlabojies kopš pirmajiem mēģinājumiem, un Gruzijas fani vēl tic, ka šo dziesmu klausīsies arī sestdien.
Edgars Bāliņš: Austrāliešu puika Azaija savā dziesmā atgādinās pāris lietas, ko daži varbūt ir piemirsuši. Pirmkārt – mīlestība nenāk viegli, otrkārt – tā nebūt nav lēta. Šī puiša seju noteikti atcerēsieties vēl kādu laiku, jo uz skatuves ekrāniem, kur citiem priekšnesumiem rādās projekcijas, šim māksliniekam pārsvarā rādīsies viņa seja, pie tam – dažādu emociju pārņemta.
https://twitter.com/gunda1010/status/862024203469561857
Meiteņu sirdis ir iekarotas, vai ne?
Edgars Bāliņš: Lindita no Albānijas centīsies iekarot eiropiešu sirdis ar spēcīgu balādi. Viņa ātri iekarojusi vietējo žurnālistu mīlestību un intervijās sevi pierādījusi kā atvērtu un daudzpusīgu persona, taču – vai ar to pietiks, lai viņa savu žilbinošo tērpu uzvilktu arī sestdien?
Šogad "Eirovīzijas" dalībnieču vidū dominē baltās krāsas tērpi.
Edgars Bāliņš: Beļģijas pārstāve Blanša ir iemesls, kādēļ daudzi “Eirovīzijas” fani nespēj naktīs gulēt mierīgi. Pieredzes trūkuma un uztraukuma dēļ viņa pirmajos mēģinājumos skanēja diezgan šķībi. Daudzi nievājoši izteicās, ka izcilai dziesmai atrasta vāja izpildītāja. Vai Blanša spēs saņemties lielajam iznācienam?
https://twitter.com/maira6666/status/862026181784342528
Edgars Bāliņš: Tagad gan saturieties, jo uz skatuves nāk krāšņākā bize “Eirovīzijas” vēsturē! Melnkalnes pārstāvis Slavko pierādīs, ka ar bizi var darīt brīnumus un pat nevajag labu dziesmu, lai atstātu “Eirovīzijas” skatītājus ar vaļēju muti. Ekstravagants priekšnesums, bet ne visi varētu justies sajūsmināti par šo performanci.
https://twitter.com/sku_dra/status/862027088588570625
Vai puisis ar bizi tiks finālā?
Kamēr lielākā daļa no iepriekš redzētajiem izpildītājiem jau aizmirsti, Melnkalnes Slavko atstātais iespaids ir neizdzēšams. Arī sociālajos tīklos viņš kļuvis par īstu karsto kumosiņu.
Edgars Bāliņš: Tagad kaut kas krasi atšķirīgs – Somijas duets “Norma John”  ir absolūts šīgada “melnais zirdziņš” – daudzi uzskata, ka šī ir labākā somu dziesma kopš “Lordi” triumfa, taču “Eirovīzija” viņus var nenovērtēt pietiekami augstu. Pianists Lase mums nodemonstrēs augstāko klavierspēles pilotāžu, ko papildinās ārkārtīgi spēcīgais solistes Lēnas dziedājums par neizdevušos mīlestību.
https://twitter.com/Resetins/status/862028230408237057
Edgars Bāliņš: Azerbaidžānas pārstāve Dihaža mūs iepriecinās ar savdabīgu skatuves izkārtojumu un šķietami nesaprotamu vīrieti zirga maskā – katrā ziņā par priekšnesumu ir rūpīgi padomāts. Arī intervijās un sarkanā paklāja uznācienā viņi baudīja lielu žurnālistu uzmanību un pelnīti var uzskatīt, ka ar vienu kāju jau atrodas kārotajā finālā.
Vizuāli viens no interesantākajiem priekšnesumiem.
https://twitter.com/ViestursKancs/status/862029849308925952
Edgars Bāliņš: Dāmas, aizejiet pēc mutautiņiem, kungi – turieties, cik spēka. Portugālis Salvadors ar savu ārkārtīgi romantisko dziesmu aizkustinās teju ikvienu, pat neskatoties uz to, ka dziesma būs portugāļu valodā. Starp citu, slimības dēļ Salvadors Kijevā ieradās tikai pirms pāris dienām un viņa vietā gandrīz visos mēģinājumos dziedāja Salvadora māsa. Arī šis uzskatāms par vienu no trim šī pusfināla favorītiem.
Edgars Bāliņš: Lai gan grieķu dziedātājas Demī dziesmas “This is Love” nosaukums ne tuvu nav tas oriģinālākais, viņa ātri vien iekarojusi “Eirovīzijas” fanu mīlestību. Arī Grieķijā viņa ir īsta superzvaigzne un iekrājusi jau teju 300 000 “Instagram” fanu mīlestību. Mēģinājumos gan viņai īsti nevedās ar augstās nots paņemšanu, taču to mēģinās labot ar bekvokālistu palīdzību.
Notraušam asaras un dodamies tālāk. Esam jau pusē – "Eirovīzijā" nav nedz garu reklāmas paužu, nedz ilgu runu, un viss notiek ļoti operatīvi.
https://twitter.com/Skepse/status/862031220594626560
https://twitter.com/Richulis/status/862032327106539520
Edgars Bāliņš: Polijas dziedātāja Kaša mēģinās iekarot mūsu sirdis ar lēnu balādi. Vismaz vienā konkursā viņa jau ir uzvarējusi, jo “Eirovīzijas” fanu balsojumā par šīgada labāko balto kleitu Kaša pārliecinoši uzvarēja tuvāko sekotāju no Maltas.
https://twitter.com/SabineZalite/status/862032790019297280
Sociālajos tīklos dominē viedoklis, ka šī gada "Eirovīzija" vismaz pagaidām izskatās diezgan garlaicīgi. Tas ir vēl viens iemesls gaidīt "Triana Park" uzstāšanos.
Edgars Bāliņš: Moldova ir padomājusi gan par dziesmu, gan priekšnesumu. Dāmas līgavu tērpos, leģendārais čalis ar saksofonu, perfekti pielāgotas projekcijas, vijolnieks – tiešām piepildīts šovs. Vai tas piepildīs arī “Eirovīzijas” skatītāju sirdis?
Edgars Bāliņš: Ja šis būtu konkurss par izteiksmīgāko izgriezumu krūšu apvidū, tad Islandes dziedātāja Svala kvalificētos ar diezgan drošu pārsvaru. Tas laikam arī ir vienīgais, kas paliks atmiņā no šī priekšnesuma.
https://twitter.com/christyu4/status/862035270442655744
Kurš līdz šim bija tavs favorīts?
https://twitter.com/SabineZalite/status/862035781799620609
Edgars Bāliņš: Čehijas dziedātājas Martianas dziesma varbūt nešķiet nemaz tik vāja, taču bukmeikeri viņas izredzes nonākt finālā vērtē ļoti skeptiski. Čehija vispār tikai vienreiz ir tikusi “Eirovīzijas” finālā, un šogad laikam neizdosies to atkārtot.
Edgars Bāliņš: Kipru pārstāvēs drosmīgs puisis ar vārdu Hovig. Savā dziesmā viņš dziedās šo un to par gravitāciju, taču stāsts nebūs no fizikas grāmatas, bet gan no grūti tulkojamās mīlestības valodas
Kaut kur redzēts priekšnesums ir ierasta lieta "Eirovīzijā", bet Kipras pārstāvja uzstāšanās patiešām ļoti atgādina pērnā gada Krievijas pārstāvja Sergeja Lazareva šovu.
Edgars Bāliņš: Trešais šī pusfināla favorīts nāk no Armēnijas. Dziedātāja Artsvik savā dziesmā aicinās uz kaut kurieni lidot kopā ar viņu un savu aicinājumu pastiprinās ar diezgan spožu skatuves performanci. Te varam pamācīties, kā savā labā izmantot skatuvi, kameras un pirotehniku.
Pavisam drīz jau redzēsim, ko mums un Eiropai šovaka rādīs "Triana Park", un īsi pēc viņu uzstāšanās arī sāksies balsošana.
Edgars Bāliņš: Par Slovēnijas dziesmu “On My Way” daudzi “Eirovīzijas” fani izteikušies kā visgarlaicīgāko šīgada dziesmu, un tās laikā var droši apmeklēt labierīcības vai uzvārīt kādu tēju. Varbūt tas tieši nāks par labu mūsējiem, kuri uzstāsies kā nākamie?
Edgars Bāliņš: Un visbeidzot mūsējie. Ja Agnesei labi skanēs, varbūt varam aizsniegties līdz finālam! Turam īkšķus!
Turam īkšķus!
Par "Triana Park" balsot diemžēl šovakar mēs nevaram, bet ir vēl 17 priekšnesumi, ko vērtēt.
Balsot iespējams, zvanot uz numuru 905025 un beigās pievienojot attiecīgo dalībnieka uzstāšanās kārtas numuru. Pusfinālā no 01 līdz 18. Finālā no 01 līdz 26. Balsot nevar par savas valsts pārstāvi. SMS: Sūtot īsziņu uz numuru 159 ar kodu EUR, tam pievienojot attiecīgo dalībnieka uzstāšanās kārtas numuru (piemēram EUR13). Pusfinālā no 01 līdz 18. Finālā no 01 līdz 26. Balsot nevar par savas valsts pārstāvi.
https://twitter.com/LaurisReiniks/status/862042322934149121
Domas par Latvijas pārstāvju priekšnesumu sociālajos tīklos dalās – kamēr vieni priecājas par krāsainību, citi kritizē enerģijas trūkumu un vājo skanējumu.
Uz skatuves kāpa arī pērnā gada uzvarētāja, Ukrainas dziedātāja Džamala, kura atklāja, ka šī gada laikā ir apprecējusies.
Balsošana ir beigusies.
Kādas ir tavas prognozes – kuri desmit izpildītāji tiks tālāk?
https://twitter.com/varbuut/status/862048972340428800
Nepacietīgi gaidām rezultātus.
Sākas veiksminieku paziņošana!
Pirmā fināliste ir Moldova.
Sarakstu turpina Azerbaidžāna, Grieķija un Zviedrija.
Portugāle un Polija.
Armēnija un Austrālija. Vēl tikai divas vietas finālā.
Kipra.
Pēdējā valsts, kas kvalificējas finālam, ir Beļģija. Diemžēl.
Arlabunakti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eirovīzija Triānas parks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form