'Kā būt labai sievai' stāstīs par notikumiem prestižā mājsaimnieču skolā 

Kinolente.lv

Nupat noslēdzies ikgadējais festivāls "Baltijas Pērle", un dažas no auditorijas pieprasītākajām filmām nonāks arī uz kinoteātru ekrāniem plašākai publikai. To starpā būs Žiljeta Binoša – viena no lielākajām festivāla pērlēm – dzirkstošajā komēdijā "Kā būt labai sievai".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Francija, pagājušā gadsimta septiņdesmitie gadi. Van der Beku ģimenes rezidence atrodas gleznainā Elzasas ciemā, un tajā ir iekārtota prestiža mājsaimnieču skola. Tās audzēknes ir bagātu ģimeņu meitas, kuru vecāki sūta viņas apgūt zinības, kas palīdzēs kļūt par labām sievām. Šeit, nevainojamas madāmas vadībā, viņas mācās gatavot, uzkopt un izpatikt vīram. Taču šajā rimtajā un kārtīgajā vidē drīz notiks pārmaiņas. Teju vienlaikus ar Van der Beka kunga nāvi septiņdesmito gadu Francija piedzīvo tikumu pamatu sašūpošanos un uzskatu maiņu par sievietes lomu sabiedrībā.

Filmas režisors ir Martins Provosts, kurš par tās sižetu sacījis: "Mamma ne tikai iepirkās, sagatavoja maltīšu ēdienkarti, rūpējās par mūsu apģērbu, bet arī pārbaudīja mājasdarbus. Kamēr viņa gatavoja ēst, mēs atstāstījām, ko esam iemācījušies. Pēc tam mēs kopā uzklājām galdu. Taču pats svarīgākais, ko atceros – mūsu tētis, kurš bija naudas pelnītājs, nekad nepakustināja ne pirkstiņa, taču nemitīgi gaidīja, kad sauksim: "Vakariņas!", lai varētu nākt ēst un būt pirmais, kuru apkalpo. Tas mammu pamatīgi saniknoja."

Kinoteātru repertuāros parādīsies no 30. oktobra.

Tags

#Kino
Raksta titulbilde: Publicitātes foto
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form