Kā labāk atbalstīt vēža pacientus?
Foto: Publicitātes foto

Vēzis arvien biežāk ir ārstējama hroniska slimība ar garu dzīvildzi, taču onkoloģiskajiem pacientiem vienlīdz ar medicīnisko aprūpi ikdienā ļoti nepieciešams arī praktisks atbalsts. Lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti ikdienas atbalsta sniegšanā vēža pacientiem, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) kopā ar Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienību "Onkoalianse" 15. februārī pulksten 15.30 aicina noskatīties ekspertu diskusiju "Viens nav cīnītājs. Kā palīdzēt vēža pacientiem?".

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled


Diskusijā tiks atklāti jauni Latvijas vēža pacientu un iedzīvotāju aptaujas rezultāti par to:

- kas kavē vēža pacientus lūgt un saņemt praktisku atbalstu no līdzcilvēkiem brīžos, kad nepieciešama palīdzība, piemēram, nokļūt ārstniecības iestādē, iegādāt pārtiku, zāles, uzkopt mājokli u.c.;

- kas traucē iedzīvotājiem aktīvāk sniegt atbalstu vēža pacientiem un kādi varētu būt risinājumi.

Diskusijā piedalīsies:

- Dr. med. Aija Geriņa - Bērziņa, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja

- Olga Valciņa, Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības "Onkoalianse" valdes priekšsēdētāja

- Rita Našeniece, Brasas apkaimes aktīviste, Rīgas domes deputāte

- Ilva Lillmaa, uzņēmēja, biznesa un personālvadības konsultante, krūts vēža paciente

- Dr. med. Arvīds Irmejs, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs

- Gunta Purkalne, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģe ķīmijterapeite

Diskusiju vadīs žurnāliste Arta Lāce. Diskusija būs skatāma tiešraidē portālā Delfi, kā arī "Onkoalianse" un LOĶA "Facebook" lapās.

Uz diskusiju īpaši aicināti vēža pacienti, viņu tuvinieki un atbalsta personas, apkaimju biedrību vadītāji un pārstāvji, veselības aprūpes speciālisti, pašvaldību sociālā dienesta speciālisti, mediji un ikviens, kam rūp onkoloģijas pacientu labāka aprūpe un kvalitatīvāka dzīve.

Diskusijā varēs piedalīties arī klātienē P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas 8. korpusa 3. stāva sanāksmju zālē (D5 ieeja).

Aicinām ikvienu piedalīties arī "Onkoalianses" aptaujā par to, kā veicināt sabiedrības iesaisti atbalsta sniegšanā vēža pacientiem!

- Aptauja vēža pacientiem pieejama šeit: http://bit.ly/3Y157lv

- Aptauja pārējiem pieejama šeit: http://bit.ly/3JEJbs6

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Ads disabled