Foto: Reinis Priedols

Ceturtdien, 13. jūnijā, ar jaunu singlu "Vasaras prāts/14 Reasons to Love" klajā nāk grupa "The Tunes". Tā ir viena dziesma divās versijās – latviešu un angļu valodā. Turklāt šoreiz solista ampluā iejutušies gan bundzinieks, gan ģitārists.

Grupa turpina doties uz priekšu eksperimentālā virzienā un izmēģina kaut ko tādu, kas būtu atkāpe no šobrīd izdotajiem diviem singliem un no rudenī gaidāmā debijas albuma "Range of Discovery". "Mēs eksperimentējām ar to, vai iespējams vienā dziesmā pastāstīt uzreiz divus dažādus stāstus un nodot tos divos dažādos skanējumos. Šis nav ierastais variants, kad tiek izlaista dziesma divās valodās, bet gan iets ceļš, kurā papildus valodai nāk klāt arī daudzi citi elementi. Šajos divos skanējumos dzirdami visu grupas dalībnieku vokāli, ar ko gribam nodot arī šī albuma sajūtu, ka tā ir mūzika, ko klausīties, esot kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem," atklāj grupa.

Instrumentāli šīs dziesmas ir identiskas, taču mainās vokālā melodija, partijas un valoda, caur ko "The Tunes" centušies parādīt to, cik dažādi ir iespējams interpretēt lietas dzīvē, mainot elementu kārtību. Tas tiek sniegts caur mūziku, mainot stāstu, valodu, vokālistus un pamatsajūtu, iegūstot divas pilnīgi atšķirīgas dziesmas, nomainot vien savu perspektīvu.

Dziesmas latviskajā versijā "Vasaras prāts" grupa centusies nodot specifisku sajūtu – brīdi, kurā dodies uz jūru, kad aiz muguras ir lērums dzīves problēmu radītu pārdomu, bet tas viss izgaist un beidzot vari nodoties mieram un bezrūpīgam lēcienam dzīves sniegtajos mirkļos. Papildus vasarīgajai sajūtai un emocijām vēstījums ir par dzīves īslaicīgumu un nepieciešamību izbaudīt katru tās sniegto mirkli, kaut uz brīdi nedomājot par apkārtesošajām problēmām, novērtējot mazās, bet nozīmīgās dzīves detaļas.

Dziesmas versija angļu valodā "14 Reasons to Love" stāsta par emocionālu ceļojumu un iekšējo cīņu, meklējot mīlestību un dzīves jēgu. Tā atspoguļo sāpes, kas rodas no zaudējumiem un neizteiktām jūtām, vienlaikus uzsverot arī pozitīvos aspektus un iemeslus, kas padara dzīvi un mīlestību tā visa vērtu. Dziesma ievij vēstījumu par sevis atklāšanu un pieņemšanu. Tā iedvesmos klausītājus atvērties jaunām pieredzēm un cilvēkiem, neskatoties uz pagātnes sāpēm un šaubām. Dziesma aicina būt drosmīgiem, lai atrastu savus "14 iemeslus", kas padara dzīvi skaistu.

Grupa "The Tunes" (Varis Vilciņš, Daniels Bērziņš, Matīss Kokins un Rihards Uztics) klātienē sastopami arī 14. un 15. jūnijā Liepājā, kur piektdien "Fontaine Palace" iesildīs "The Hustlers" un sestdien turpat sniegs solo koncertu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!