Foto: Publicitātes foto

"Tautumeitas" izdod dziesmas "Danco, Jāni" videoklipu un ziņo par izpārdotā 22. jūnija rītausmas koncertrituāla sākuma laika izmaiņām, portālu "Delfi" informē mūziķu pārstāvji.

Gatavojoties vasaras saulgriežu svinībām un gaidāmajam koncertrituālam, grupa "Tautumeitas" izdevusi svētku vēstnesi – dziesmu "Danco, Jāni", un nu tai tapis arī videoklips. "Mītiskajam Jānim piemīt divas dabas – pretmeti, kuros dzīvojam saulgriežu laikā," stāsta videoklipa režisore Dārta Apsīte. ""Tautumeitas" šajā stāstā pārtop par liminālās starptelpas turētājām. Tās vienlaicīgi ir gaisma un tumsa, labais un ļaunais, cilvēciskais un pārdabiskais. Pazūd robežas, kur beidzas viena un sākas otra. Uguns savienojas ar ūdeni, diena ar nakti, un viņas – tāpat kā Jānis – satur šo pasauli kopā."

Jau 22. jūnijā "Tautumeitas" sagaidīs apmeklētājus īpašā rītausmas koncertrituālā Daugmales pilskalnā, Ķekavas novadā. Koncerts sāksies jau 3.30 no rīta, lai vēl ilgāk izdzīvotu saules un dabas maģisko mošanos un kopā radītu patiesi īstenu rituāla sajūtu.

Par izpārdoto koncertu grupa ir īpaši priecīga, un tās dalībniece Laura Līcīte stāsta: "Esam patiesi saviļņotas par cilvēku lielo atsaucību un vēlmi sagaidīt maģisko saulgriežu rīta sauli kopā ar mums! Tas būs muzikāls piedzīvojums, kura nospiedums paliks atmiņās uz ilgu laiku. Zinām, ka daudzi nepaspēja iegādāties biļetes, taču tam ir arī gaišā puse – tas mums dod lielu motivāciju koncertrituālu veidot kā ikgadēju tradīciju!"

Koncerta norises vieta – Daugmales pilskalns – ir valsts nozīmes arheoloģisks piemineklis, kas iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un pieprasa īpašu pietāti un neiejaukšanos dabas procesos tā apkārtnē. Apmeklētāji aicināti būt pacietīgi saistībā ar piekļūšanu koncertvietai un laicīgi plānot ierašanos. Tā kā autostāvvietas zonā vietu skaits ir ierobežots, apmeklētāji tiek mudināti izmantot pēc iespējas mazāku skaitu auto un būt draudzīgiem un braukt kopā. Autostāvvieta būs atvērta no plkst. 2.00, savukārt pilskalna teritorija no plkst. 2.30. Tāpat skatītāji tiek aicināti tērpties gaišās drēbēs, taču vienlaikus tiek mudināti neaizmirst par siltu apģērbu un ērtiem apaviem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!