Foto: Publicitātes foto

Grupa "Triānas parks", piedaloties dziedātājam Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu "Liepu laipas" latgaliešu valodā un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī.

"Liepu laipas" grupai ir īpašs singls, jo tajā piedalās dziedātājs no Latgales - Normunds Zušs. "Manuprāt, Normunda balss ļoti labi iederas šajā dziesmā, jo tās skanējums ir saistīts ar latvisko un mūsu tradīcijām," saka grupas soliste Agnese Rakovska.

"Šī dziesma jau demo versijā spēja mani uzrunāt ar savu etnisko skanējumu un ar stāstu, kurā daudzi klausītāji spēs saskatīt arī sevi. Kad Agneses enerģija, emociju brīvība un vokāls savijas ar latgaliešu valodu, šķiet veidojas tāds maģisks spēks, kas šo dziesmu paceļ ārpus šīs pasaules rāmjiem un standartiem. Man prieks par sadarbību ar Agnesi un par rezultātu," priecājas Normunds Zušs.

"Vienai no manām vecmāmiņām saknes ir atrodamas Latgalē, tādēļ strādājot pie dziesmas sapratu, ka man tas ir kā antropoloģisks pētījums, lai iepazītu Latgali un tās kultūru," papildina Agnese Rakovska.

Līdz ar dziesmu tiek izdots arī videoklips, kura tapšanā piedalījušies režisors Lauris Ābele un operators Mārcis Ābele. "Šī projekta ietvaros mums bija liels prieks sadarboties ar brāļiem Ābelēm un liekas, ka šī sadarbība ir jauns sākums kaut kam lielākam," piemin dziedātāja.

Videoklips ir īpašs ar to, ka tas uzņemts ar infrasarkanās gaismas kameru, lai piešķirtu tam sākotnēji iecerēto maģisko noskaņu un nodotu vēstījumu par to, ka dzīvojam patiesi skaistā vietā - Latvijā. Agneses vizuālais tēls tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentēm Letīciju Orlovu un Margrietu Apfelbergu.

"Triānas parka" dalībnieki saka paldies Rēzeknes novadam par silto uzņemšanu un par iespēju iepazīt cilvēkus, kas veicina novada kultūru un attīstību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!