Foto: Pub;icitātes foto

Rokgrupa "Židrūns" 24. jūlijā aicina uz īpašu notikumu – "Židrūna pārmaiņu svētkiem", kas kvartetam būs pagaidām pēdējais koncerts pēc darbības 20 gadu garumā. Notikums gaidāms Sporta ielas 2 kvartālā, Rīgā, informē mūzikas ierakstu izdevniecība "I Love You Records".

Ievērojamais latviešu rokmūzikas kvartets pēc 20 gadu darbības dodas nenoteikta ilguma atpūtā. Pagaidu atvadu pasākums, saukts par "Židrūna pārmaiņu svētkiem", ir pēdējā iespēja pieredzēt "Židrūna" koncertu ar jaudu kāda tā bijusi, ritot gadiem. Grupas zināmākās dziesmas ir "Inga mūžamziedošā", "Tomiņš", "Šņāc šoseja" un "Rindās kails". Saņemti daudzi nozares apbalvojumi par albumiem un koncertdzīvi.

24. jūlijā "Židrūns" spēlēs apjomīgu koncertu Rīgā, Sporta ielas 2 kvartālā. Pasākumam īpaši izvēlēta ārēji skarba brīvdabas teritorija, kas ir ērti pieejama. Programmā gaidāmas dziesmas no grupas četriem albumiem, un arī studijas ierakstos neiekļauti skaņdarbi.

Pārmaiņas, ko iecerēts svinēt vērienīgā pasākumā jūlija otrajā pusē, notiek saistībā ar dalībnieka Klāva Kalnača darbības grupā apturēšanu. Pārējie dalībnieki savukārt turpina aktīvi komponēt jaunu mūziku, paturot un attīstot "Židrūna" muzikālo tradīciju, bet jaunā sastāvā.

"Prieks, ka turpinās muzicēšana, attīstīšanās! To kopīgi veic mani ilggadējie biedri, ellīgie instrumentālisti Ritvars Bīders, Ulvis Urtāns un Anrijs Korps. Gribu uz kādu laiku apturēt savu darbu burziņā, kas man ir ļoti mīļš un ar kuru esam izdarījuši daudz vairāk, nekā sākotnēji varējām iedomāties," stāsta Kalnačs.

Mūziķis ir "Židrūna" dziedātājs, ģitārists un viens no dziesmu autoriem, kurš paralēli raksta dziesmas un dzied arī grupā "Nielslens Lielsliens". "Vēlamies notikumu kārtīgi nosvinēt, parādīt mūsu līdzšinējo mūziku un puišu nākotnes mūzikas spēku un raksturu, kā arī sarīkot neaizmirstamu koncertu vietā, kur skaļa rokmūzika vēl nav skanējusi."

Komentējot lēmumu par grupas darbību, ģitārists un dziesmu līdzautors Bīders saka: ""Židrūns" manā un, visticamāk, arī pārējo grupas biedru dzīvē atrodas ļoti augstās pozīcijās un jēgpilni aizpilda lielu, ja ne lielāko, daļu ikdienas rutīnas nenoslogotā laika. Daba nemīl tukšumu – "Židrūna" laiku būs jāaizpilda kaut kam citam, un "kaut kas cits" jau ir tik gatavs ieņemt šīs pozīcijas, ka diez vai sagaidīsim nākamo gada deklarācijas iesniegšanu, to nedzirdot."

Dibināts 2003. gadā, latviešu rokmūzikas kvartets "Židrūns" līdz šim ir radījis četrus oriģināldziesmu albumus: "Židrūnam sāp" (2008., izdevniecība "SKYR"), "Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais" (2010., "SKYR"), "Židrūns un tas, ko nevar nest" (2016., "I Love You Records") un "Kovārņu mazbērniem" (2020., "I Love You Records"). Pa šo laiku nospēlēti dauzi koncerti Latvijā un citur Baltijā.

Grupa savas darbības gaitā nopelnījusi kā klausītāju, tā arī mūzikas apskatnieku un kritiķu ievērību. "Židrūns" ir saņēmis kādreizējā kroga "Aptieka" apbalvojumu "labākā dzīvā grupa", portāla "Alternative.lv" balvu nominācijā "gada albums", kā arī divreiz nominēta un reizi ieguvusi "Zelta mikrofonu" par gada labāko rokmūzikas albumu. Grupa novērtēta arī ārvalstīs - albumi "Židrūns un tas, ko nevar nest" un "Kovārņu mazbērniem" nominēti Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību balvai "IMPALA".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!