Foto: Kristaps Anskens

Otrdien, 23. jūlijā, pulksten 18 Ventspilī, koncertzālē "Latvija" pirmo reizi viesosies "Orchester der Musikfreunde Bremen" – Brēmenes Mūzikas draugu orķestris – un diriģents Rida Murtada, piedāvājot pavadīt vakaru Antona Bruknera, Roberta Šūmaņa un Friderika Šopēna mūzikas skaņās.

"Orchester der Musikfreunde Bremen" un diriģents Rida Murtada koncertzālē "Latvija" uzstāsies kopā ar latviešu pianisti Sanu Villerušu. Mūziķe kopā ar ģimeni 25 gadus nodzīvoja tieši Vācijā, bet, atgriežoties Latvijā, kā pirmo pieturas punktu izvēlējās Ventspili. Sana Villeruša ar Brēmenes Mūzikas draugu orķestri sadarbojusies arī agrāk, piemēram, šajā pavasarī sniedzot koncertu Brēmenes ievērojamākajā koncertzālē "Die Glocke", portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Ventspils koncertā Sanu Villerušu kā soliste spēlēs Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu mi minorā op. 11. Šo skaņdarbu poļu komponists sarakstīja 1831. gadā, bet tā pirmatskaņojums notika Parīzē, gūstot milzu panākumus. Lai gan daļa Šopēna laikabiedru šo mūziku nepieņēma, pārmetot pārāk lielu jutekliskumu, tas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem romantisma laika darbiem, norāda koncerta rīkotāji.

Tāpat koncertā varēs baudīt divu citu romantisma laika komponistu darbus. Koncertzālē "Latvija" izskanēs Antona Bruknera Uvertīra sol minorā WAB 98 un Roberta Šūmaņa Ceturtā simfonija re minorā Op. 1.

Brēmenes Mūzikas draugu orķestrim ir vairāk nekā 100 gadus sena vēsturē – tas dibināts 1922. gadā un vienmēr apvienojis mūziķus, kas ikdienā aizņemti citās profesijās (ar dažiem izņēmumiem). Tas nav traucējis nokomplektēt sastāvu ar visiem klasiskā simfoniskajā orķestrī pārstāvētājiem instrumentiem, regulāri uzstājas koncertzālē "Die Glocke" un kā solistus piesaistīt daudzus arī starptautiski pazīstamus māksliniekus.

Kopš 2014. gada orķestra diriģents ir Rida Murtada, kurš jau daudzus gadus ir arī regulārs viesdirģents Nacionālās mūzikas konservatorijas orķestrī Ammānā, Jordānijā. Vācija dzimušais Murtada 2000. gadā kļuva par pirmo arābu izcelsmes diriģentu, kurš strādājis ar Izraēlas orķestriem, bet kopš 2003. gada ir arī Haidna orķestra diriģents Hamburgā.

Biļetes iegādājamas koncertzālēs "Latvija" kasē un visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!