Fоtо: Publicitātes foto

Piektdien, 28. jūnijā, straumēšanas platformās nonācis grupas "kuba" otrais studijas albums "laukumi", kura skaņdarbu radošie aizmetņi meklējami aptuveni 20 gadu senā pagātnē, neilgi pēc grupas debijas albuma debijas ieraksta "15 Episodes Of Kuba" (2002) izdošanas.

Vinila formātā jaunais albums iznāca jau 20. jūnijā un tā noklausīšanās pasākums notika muzikālajā bārā "When Coffee Meets Whisky", Baznīcas iela 20/22.

Pasākumā, kurā pilnā garumā tika atskaņots jaunais ieraksts, klātienē piedalījās pieci no sešiem grupas mūziķiem, savukārt attālināti prezentācijai pieslēdzās sestais dalībnieks — taustiņinstrumentālists Mārtiņš Strautnieks jeb Gonzo, kas jau vairākus gadus dzīvo Lielbritānijā.

"Šis varētu būt ilgāk tapušais otrais studijas albums Latvijas mūzikas vēsturē," komentē grupa.

Muzikālais materiāls otrajam albumam radies pēc debijas ieraksta "15 Episodes Of Kuba" izdošanas, laika periodā no 2003. līdz 2006. gadam. Vairāki skaņdarbi izskanējuši arī tā laika koncertos dažādos Rīgas klubos — "Metro", "Casablanca", "Depo" u.c.

2006. gadā grupa pārtrauca darbību un iecerētais otrā albuma ieraksts tā arī netika pabeigts un dienas gaismu neieraudzīja.

Albums no jauna ierakstīts tikai 2017. gadā Valmierā, "Hodila" studijā. Savukārt gala mikss īstenots pandēmijas laikā — 2021., 2022. un 2023. gadā Rīgā, studijā "Mute". Tātad, albums tapis 20 gadus, norāda mūziķi.

"Šā albuma tapšanu varētu salīdzināt ar atsperi, kas lēnām, bet mērķtiecīgi atvilkta, pārdomājot katru sīkumu, katru detaļu, lai beidzot šogad to varētu atlaist un ieraksts ar pamatīgu spēku kā šāviņš uzsāktu savu ceļu izplatījumā. Mēs ceram, ka plates lidojums būs tāls un ilgs, tā atradīs savu klausītāju, atradīs savu ceļu arī citās mākslas formās," pauž grupas dalībnieki.

Albuma vāka fotogrāfiju autors ir Mārtiņš Grauds. Plates dizains — Jānis Birznieks un Edgars Ameriks.

Projektā "kuba" apvienojušies vairāki Latvijā zināmi mūziķi — Arnis Račinskis, Jānis Žilde, Mareks Ameriks, Toms Ostrovskis, Mārtiņš Strautnieks un Mikus Solovejs.

Albuma izdevējs — "kuba". Izplatītājs — "Jersika Records".

Jauno skaņuplati var iegādāties visos mūzikas veikalos kā arī izdevniecības "Jersika Records" mājas lapā vai "Bandcamp" platformā.

Atgādinām, ka instrumentālās mūzikas apvienības "kuba" pirmais studijas ieraksts "15 Episodes Of Kuba" klajā nāca 2002. gadā un saņēma divas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas — kategorijā

"Labākā debija" un "Labākais instrumentālās mūzikas albums".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !