Foto: Lauris Vīksne

Latviešu audiovizuālās mākslas un elektroniskās mūzikas izpildītājs un producents Rick Feds jeb Rihards Fedotovs šā gada jūnijā ar meistarklasēm viesojās vienā no pasaulē populārākajām mūzikas augstskolām – Bērklija Mūzikas koledžā, Bostonā, ASV. Kā portālu "Delfi" informē mūziķa pārstāvji, tagad viņš uzsācis jaunu mācību programmu izstrādi šīs prestižās augstskolas elektroniskās mūzikas un arī sitamo instrumentu nodaļai.

Rick Feds šobrīd tiek uzskatīts par vienu no pasaulē spēcīgākajiem "finger-drumming" jeb pirkstu bungošanas spēlētājiem, taču īpaši tiek izcelta viņa tiekšanās tehnoloģisko inovāciju virzienā un spēja ar pirkstiem vienlaikus pārvaldīt visu elektroniskās mūzikas aranžējuma paleti komplektā ar vizualizācijām un gaismu iekārtām. To novērtējušas tādas tehnoloģiju kompānijas kā "Ableton", "Embodme", "Dolby" un citas, ar kurām Feds jau izstrādā jaunus instrumentus un skaņas pārvaldīšanas sistēmas, ar kuru palīdzību ikviens interesents varēs nodrošināt progresīva mūzikas izpildījuma iespējas.

Atzinību ASV mūzikas industrijas aprindās Rihards izpelnījās pirms trīs gadiem, kad kopā ar repa mākslinieku Kendrika Lamāra un Kanjē Vesta dzīvā izpildījuma producentiem piedalījās kompānijas "Ableton" rīkotajā paneļdiskusijā par elektroniskās mūzikas nākotni un jaunradi. Pēc tās pagājušā gada vasarā viņš kā galvenais mākslinieks uzstājās NAMM šovā Losandželosā, ASV. Šis pasākums tiek uzskatīts par iespaidīgāko šovu mūzikas instrumentu tirdzniecības pasaulē, pulcējot mūzikas, skaņas un pasākumu tehnoloģiju speciālistus un interesentus no daudzām valstīm.

Liels solis mūzikas radīšanas un izpildīšanas progresa virzienā ir pievēršanās arī izglītības sistēmas mainīšanai, ko loģiski saprot arī Bērklija Mūzikas koledžas vadība. Viena no pasaulē populārākajām, prestižākajām un dārgākajām mūzikas augstskolām allaž sekojusi līdzi laikam, jo vienmēr vēlas izveidot pasaulē spēcīgākos un progresīvākos mūziķus. "Pagājušā gada vasarā no šīs augstskolas saņēmu ļoti vienkāršu e-pastu ar vienu teikumu tajā: "We would like to see you at Berklee!" ("Mēs tevi gribētu redzēt Bērklijā!")," stāsta Rihards. "Ar to tad viss arī sākās. Ar milzu entuziasmu metos iekšā jaunu mācību programmu izstrādē, jo mūzikas izglītība ir jāmaina atbilstoši laikam un iespējām. Šī augstskola veido mūzikas programmas arī citām skolām, tāpēc tieku aicināts iesaistīties arī tajā procesā. Gan kā pedagogs, gan kā mākslinieks."

Rihards jau pasniedzis meistarklases visā pasaulē interaktīvi pieejamajā Losandželosas mūzikas skolā "ICON Collective", inovatīvajā Londonas mūzikas skolā "Point Blank" un vēl citās. Savulaik viņš izveidoja arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pirmo džeza sitamo instrumentu klasi. Pašlaik Rick Feds atgriezies Latvijā pēc koncerttūres ASV un Vācijā, lai gatavotos koncertam ar leģendāro grupu "Jumprava", kas 31. augustā notiks "Daugavas" stadionā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!