Foto: Publicitātes foto

Pašmāju projekts "Bel Tempo" (Jūlijs Melngailis un Andis Ansons) laidis klajā jaunu dziesmu "A Dream" ("Sapnis"). Tā ierakstīta Berlīnes studijā "T.B.M. L.T.D." sadarbībā ar producentu Džeremiju Bleku (Jeremy Black), kas strādājis ar tādiem māksliniekiem kā Bon Iver un FJAAK, atklāj "Bel Tempo" pārstāvji.

Grupas solists un tekstu autors Jūlijs Melngailis stāsta, ka "A Dream" bija pirmais skaņdarbs, kas tika sarakstīts kopā ar Bleku: "Šī dziesma kļuva par nākamo pāris nedēļu radošās sadarbības pamatu, kā laikā ierakstījām vairākus skaņdarbus. Pavisam drīz arī tie ieraudzīs savu dienasgaismu."

Līdz ar dziesmu nāk klajā arī tās mūzikas video. "Mēs paši filmējām visu radošo procesu ar vecu kameru," stāsta Melngailis. "Ņēmām to līdzi uz Berlīni, filmējām kadrus no studijas Rīgā un Latvijas rietumkrastā, kur sākās jaunās mūzikas tapšanas process."

Grupas draugs Sems Basets (Sam Bassett), kas vada modes filmas nodaļu angļu fotogrāfa Nika Naita (Nick Knight) studijā "SHOWstudio" Londonā, veidojis video pēcapstrādi, izmantojot mākslīgā intelekta ģenerētas datoranimācijas, lai radītu haotisku, sapnim līdzīgu vizuālu efektu.

Jau ceturtdien, 11. jūlijā, "Bel Tempo" uzstāsies kultūrtelpas "M/Darbnīca" āra terasē. "Esam pavadījuši ilgu laiku studijās un radošajās nometnēs, un nu ir laiks atrādīt, ko esam radījuši. Būs arī interesanti pārsteigumi," stāsta Andis Ansons.

12. jūlijā "Bel Tempo" uzstāsies Tallinā, festivāla "Tallinn Colors" ietvaros. Koncertos Jūlijam Melngailim un Andim Ansonam uz skatuves pievienojas mūziķi Krišjānis Bremšs (bungas) un Rūdolfs Zagorskis (analogie sintezatori), kopīgi radot dziļu un daudzveidīgu skaņas virpuli.

"Bel Tempo" ir indie/elektronikas mūzikas projekts no Rīgas, kas savā mūzikā ietekmējušies no tādiem māksliniekiem kā Caribou, Jungle, Mount Kimbie, Toro y Moi un citiem. "Bel Tempo" apvieno jutekliskus bītus un analogo sintezatoru skaņas ar maigiem vokāliem un pulsējošiem ģitāras rifiem, radot dejojamu un vienlaikus intīmu gaisotni. 2022. gada jūnijā grupa izdeva pirmo minialbumu "Pessimismus", kurā piedalījusies arī repere no Londonas Eliza Legzdina. Minialbums saņēmis divas nominācijas Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons" – kā labākais elektroniskās un deju mūzikas albums un kā gada debijas albums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!