Foto: F64

Jau šajā nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. jūlijam, Cēsu novadā, Līgatnes pagastā, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" tiks ieskandināts mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba". Šogad festivāla apmeklētāji varēs baudīt un redzēt ap 60 dažādus māksliniekus, kuri uz piecām skatuvēm pārstāvēs dažādus mūzikas žanrus un mākslas veidus. Paralēli darbosies radošās aktivitātes, meistarklases, amatnieku tirgus, sporta spēles un daudz kas cits, portālam "Delfi" norāda festivāla rīkotāji.

Jau iepriekš ziņots, ka šogad vieni no galvenajiem festivāla māksliniekiem ir Islandes elektroniskās mūzikas apvienība "GusGus", kuri uz Lāča skatuves kāps naktī no 13. uz 14. jūliju. Ārzemju mākslinieku sarakstu papildina BaWN no Ukrainas, "Abeneko & The Positive Mind" no Tanzānijas, duets "Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek" no Pakistānas un "Mungo's Hi Fi" no Lielbritānijas.

Plašs un krāsains ir arī vietējo mūziķu saraksts: "Laika suns", "Dzeltenie pastnieki", "Oranžās brīvdienas", "Baložu pilni pagalmi", "Jakob Noiman Festival Band", "Inokentijs Mārpls", "Baložu pilni pagalmi", Elizabete Balčus, "Voiceks Voiska", "All Day Long", "Nostra", "Depustūtes", "Dīkstāve", "Jauno Jāņu orķestris", "Aptiekas bērnu ansamblis", "Zāle", "Zeme dunn", "Ogas", "Krāsa", Lapsene, "Vecās mājas", Latvijas Universitātes koris "Dziedonis", duets Marija Luīze Meļķe un Edgars Rubenis, kā arī Ufo.

Šogad īpaša programma būs uz skatuves "Kraukļa ligzda", kur būs iespēja piedzīvot "sound system" mūzikas kultūru. Būs skatāmi un klausāmi teju 20 mūziķi, dīdžeji un apvienības no Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas.

Skatuves un starpžanru mākslas programmā dzeja, poētisms un eksperimenti "Šķūnī" jeb uz "Suņa skatuves" mijiedarbosies ar ierastām un mazāk ierastām skatuves mākslas formām. Teātra studija "Kāpnes" festivālā izrādīs latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa poēmas "Atraitnes dēls" motīvos balstītu iestudējumu. Savukārt "Willa teātris" sniegs ieskatu izrādē "Putn ilgs". Dejas apvienība LDM5 festivāla skatītājiem piedāvās vēl iepriekš neizrādītu skatuves mākslas darbu "Meitene ar sērkociņiem". Uz "Suņa skatuves" paredzēta arī eksperimentālo programmu sērijas "Tabula Rasa" un "Videoritmi".

Kā ierasts, festivālā 36 stundas darbosies Radio NABA tiešraides skatuve, kurā plānotas vairāk nekā 50 dažādas intervijas ar dalībniekiem un apmeklētājiem, kā arī dažādi priekšnesumi, interakcijas un skatuvju koncertprogrammas. Pie studijas pults stāsies vairāk nekā 20 radio dīdžeji un instruktori. Blakus radio skatuvei būs "Kino zālīte" ar starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS īpaši atlasītu programmas maratonu.

Aktivitātēm bagāta šogad būs arī festivāla radošā pļava. Te nodarbi atradīs gan lielie festivāla viesi, gan mazie. Būs gan radošas, gan izglītojošas rotaļas.

"Laba daba" aicina apmeklētājus būt saudzīgiem un draudzīgiem pret vidi. Tāpēc kopīgi ar ZAAO arī šogad pareizi tiks šķiroti atkritumi. Par ilgtspējas jautājumiem izglītos Dabas un tehnoloģiju parks URDA. Šis ir viens no retajiem festivāliem, kas norisinās ārpus pilsētvides, Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Detalizēta festivāla programma, kā arī biļetes ir pieejamas mājaslapā labadaba.lv.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!