Foto: Kadrs no video

Gaidot savu līdz šim lielāko koncertu, kas notiks 31. augustā Mežaparkā, grupa "Jumprava" izdod jaunu singlu un mūzikas video, portālu "Delfi" informē mūziķu pārstāvji. Dziesma "Interneta dzīvnieks" būs iekļauta arī šogad gaidāmajā albumā "Jumprava 2024".

Albumu plānots izdot šī gada augustā, un tajā būs apkopotas vairākas grupas radītās dziesmas, kas tapušas dažādos laika posmos – dziesmas, kas šodienas koncertu dzīvē jau ieguvušas jaunu skanējumu, tādēļ albumā tās būs jaunā aranžējumā, un dziesmas, kas dažādu apstākļu dēļ nav nonākušas pie plašākas publikas, lai arī, grupasprāt, ir pelnījušas sastapt savu klausītāju. "Jumpravā 2024" būs arī divi jaunumi – viens no tiem šodien iznākušais singls "Interneta dzīvnieks".

Kā skaidro grupas pārstāvji, "Interneta dzīvnieks" tapis kā vērojums par šodienas sabiedrību interneta un tehnoloģiju laikmetā, kur lielu mūsu uzmanības devu zog viedierīces. Dziesmas vārdu un mūzikas autors Aigars Grāvers norāda: "Tā noteikti nav kritika vai kādas noteiktas pozīcijas "par" vai "pret" ieņemšana. Tas ir vairāk kā trešās puses vērojums un varbūt neliels aicinājums – lietot to visu samērīgi un jēgpilni, jo būtībā tehnoloģijas jau nav ne labas, ne sliktas, bet tās ļauj mums radīt tiešām lielas lietas. Arī mūsu jaunais video klips nebūtu iespējams bez jaunāko tehnoloģiju klātbūtnes."

Dziesmas mūzikas video sižetā ar nelielu ironiju tiek apskatīti dažādu profesiju pārstāvji, kuri savus darba pienākumus nespēj veikt pilnvērtīgi, jo uzmanību ik pa brīdim novērš viedierīces. Klipa idejas autors ir Aigars Grāvers, kurš kopā ar Ilvu Centeri pildījuši arī režisora lomu videoklipa uzņemšanas un montāžas procesā, savukārt operatora un montāžas darbs bija uzticēts Kasparam Dvinskim.

Dziesma "Interneta dzīvnieks" no šodienas būs klausāma "Spotify" un citās mūzikas straumēšanas vietnēs. Dziesmas dzīvais izpildījums būs sagaidāms arī grupas "Jumpravas" lielkoncertā Mežaparkā.

Kā iepriekš tika vēstīts, grupa gaidīs savus klausītājus jubilejas koncertā "Jumprava XL", kas norisināsies 31. augustā Mežaparka Lielajā estrādē (pirmīt tika ziņots par koncerta vietas maiņu – pārceļot notikumu no Daugavas stadiona uz Mežaparku).

31. augusts nav izvēlēts nejauši, jo tā ir Aigaru diena, kas grupai ir īpaša, jo tās sastāvā ir trīs Aigari, kuri šoreiz savu vārda dienu atzīmēs ar vērienīgu koncertu. Jāpiebilst, ka Aigaru diena nav vienīgais svinību iemesls, jo šajā gadā "Jumprava" svin apaļu jubileju, kuras gadskārtas skaitlis ietverts arī koncerta nosaukumā – "Jumprava XL". Koncerta nosaukumā "XL" apzīmē ne tikai gaidāmā notikuma vērienu un "Jumpravas" dziesmu lielo nozīmi latviešu kultūrtelpā, bet arī ar romiešu cipariem rakstīto skaitli 40.

Biļetes uz koncertu "Jumprava XL" pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!