Foto: Publicitātes foto

Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis" sezonu slēgs 4. jūnijā, kad tur viesosies virtuozu duets "Duo Russo & Vilensky" ar vienīgajām meistarklasēm Latvijā un jaunā diska prezentācijas koncertu, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

"Duo Russo & Vilensky" ir unikāls duets, kurā mūzikā satiekas divi spilgti mūziķi – viens no spilgtākajiem un pazīstamākajiem jaunās paaudzes Eiropas čellistiem Ruslans Viļenskis un komponists, bandoneonists Paolo Ruso, kurš nesen debitējis slavenajā Ņujorkas Kārnegi zālē.

Bandoneons, līdzīgi kā akordeons, ir mēlīšu tipa mūzikas instruments, kam gaisu pievada ar rokām darbināmas plēšas, un tam abās pusēs ir pogas. Mūsdienās tas tiek uztverts galvenokārt kā neatņemama Argentīnas tango sastāvdaļa, tomēr patiesībā šis instruments nebūt nav Astora Piacollas monopols – tas radies Vācijā liturģiskās mūzikas praksē, vēlāk spēlēts romāņu zemēs un tikai pēc tam aizskanējis līdz Dienvidamerikai.

"Virtuozo mākslinieku duets kopā spēlē jau vairākus gadus un šis enerģētiskais, karstasinīgais itāļu temperaments kombinācijā ar ziemeļniecisko vēsumu rada patiešām īpašu dialogu mūzikā," tā abus mūziķus raksturo koncerta rīkotāji.

Projekta "Duo Russo & Vilensky" programmā skanēs oriģinālas Paolo Ruso kompozīcijas, slavenā argentīnieša Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) skaņdarbi, Djego Skisi (Diego Schissi) mūzika un citu komponistu populāru melodiju aranžējumi.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!