Foto: Publicitātes foto

Šogad jau astoto reizi pēc kārtas notiks dziesminieka Kārļa Kazāka rīkotā muzikālā ekspedīcija "Velomūzika", kuras dalībnieki dosies Latvijas ceļos un takās, lai mainītu mūziku pret naktsmājām. Šogad – no 25. jūnija līdz 1. jūlijam – muzikālā velobrauciena dalībnieki iepazīs Latvijas ziemeļus.

Kā portālu "Delfi" informē Kārlis Kazāks, "Velomūzika" pa ceļam nonāks tādās apdzīvotās vietās kā Puikule, Āstere, Korģene, Rozēni, Sēļi, Rencēnmuiža, Ķempēni, Seda, Trikāta, Vijciems, Stepi, Zvārtava, Trapene, Ādams, Ilzene, Kalncempji un daudzās citās.

Savukārt "Velomūzikas" koncerti plānoti septiņās dažādās Ziemeļlatvijas vietās. Visu koncertu sākums ap pulksten 20.00.

25. jūnijā Augstrozē
26. jūnijā Pālē
27. jūnijā Līču skolā pie Ramatas
28. jūnijā Jērcēnos
29. jūnijā Aumeistaros
30. jūnijā Ates muzejā
1. jūlijā Ērmaņmuižā

Kopš pirmā "Velomūzikas" piedzīvojuma 2012. gadā, tā dalībnieki ar velosipēdiem pa Latvijas ceļiem un takām ir mērojuši 3500 kilometrus un snieguši vismaz 70 gan plānotus un publiskus, gan neparedzētus koncertus visās Latvijas malās.

"Man šķiet, ka vēlme doties "Velomūzikas" piedzīvojumos ir pāraugusi vajadzībā. Mums ir grūti iedomāties savas vasaras bez šīm dienām uz velosipēdiem ar dziesmām starp cilvēkiem viņu vietās. Tikai mūzikas mainīšana pret naktsmājām ir nemainīga. Viss pārējais, kas notiek ceļā, ko atklājam, ieraugām, satiekam, izdziedam – tas pārsteidz katru vasaru un katru dienu. Aiz nākamā kalna vai līkuma ir nezināmā Latvija un nesatikti cilvēki," tā par izjūtām, gaidot nu jau astoto "Velomūzikas" braucienu stāsta idejas autors Kārlis Kazāks.

Šogad "Velomūzikas" braucienā dosies bundzinieks Juris Kroičs ( "K-Remonts", "Jauns mēness" u.c.), mūziķe un Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova (mandolīna, balss), taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis ("Dzelzs vilks", "Jauno Jāņu orķestris"), ģitārists Māris Bīmanis (ģitāra, "Oceanfall" u.c.), aktieri Arturs Krūzkops un Kaspars Zvīgulis, idejas un lielākās daļas repertuāra autors Kārlis Kazāks un citi dalībnieki.

"Velomūzikas" koncertos tiek muzicēts ar braucienā līdzi vestajiem instrumentiem un uzstāšanās reizēs netiek izmantotas skaņas pastiprināšanas iekārtas. Visi "Velomūzikas" koncerti ir pieejami bez maksas.

Jautāts par piedzīvoto koncertējot visattālākajās Latvijas vietās, Kārlis Kazāks stāsta ar baudu, "tā ir īpaša sajūta, ļaut dziesmām atskanēt visdažādākajās vietās, starp visdažādākajiem cilvēkiem. Esam dziedājuši gan pārpildītos tautas namos, gan šaurā ģimenes lokā, mežā un pie ciema veikala. Pēdējos gados arvien biežāk mūs "pārķer" pa ceļam uz naktsmāju vietu. Ir gadījies mainīt dziesmas pret svaigi ceptu zandartu vai tikko salasītu zemeņu grozu."

Tieši "Velomūzikas" braucienu laikā iepazītā Latvijas cilvēku dažādība ir provocējusi Kārļa Kazāka ideju, rakstīt dziesmas latviešu valodas dažādās izloksnēs. Šī ideja ir pāraugusi "Epata Studio" veidotā televīzijas raidījumā "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku", un realizējusies mūziķa albumā "Dzirdi balsis".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!