Foto: Publicitātes foto
Ar bagātīgu un visai eklektisku jaunumu klāstu pašmāju mūzikā atmiņā paliks 2019. gada pirmais mēnesis, kad līdzās "Supernovas" konkursa sacensībai par ceļazīmi uz Eirovīzijas konkursu, savas dziesmas publicēja gan populāras mūziķu apvienības, gan debitanti.

Pie klausītājiem Latvijā nonāca gan "Prāta vētras" krievu valodā ieskaņotā dziesma "Motīvs" romantiskajai komēdijai "Septiņas vakariņas" ("Семь Ужинов"), gan "Dzelzs vilka" pikantais gabals "Tās vēl nav beigas", kas skanēs Andreja Ēķa jaunajā komēdijā "Klases salidojums". Ar jauna videoklipa publikāciju vērienīgu koncertu augustā "Daugavas stadionā" izziņoja grupa "Instrumenti", bet lielu lasītāju atsaucīgu guva aktiera Andra Keiša iedziedātā "Maskačkas himna", kas skan jaunajā animācijas filmā "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi".

Par jestru un divdomīgu regeja hitu parūpējās grupa "Riga Reggae", bet par Aleksandra Čaka dzejas rindu ietērpšanu mūzikā – reperis un producents Žaks Bernarts (a.k.a Jacques of S'T'A) savā projektā "Pilsētas skaņas" kopā ar Zani Bratuškinu.

Atskatoties uz janvāra mūzikas jaunumiem, piedāvājam 10 rakstu izlasi ar spilgtākajiem mūzikas jaunumiem.

Projekts 'Pilsētas skaņas' publicē 'Mīlētāja dziesmu' ar Čaka dzeju

Projekts "Pilsētas skaņas" publicējis jaunu skaņdarbu "Mīlētāja dziesma", kura pamatā ir Rīgas apdziedātāja, dzejnieka Aleksandra Čaka dzejas rindas, portālu "Delfi" informē projekta pārstāvji.

Lasīt vairāk

'Prāta vētra' iedzied krievu romantiskās komēdijas skaņu celiņu

Grupa "Prāta vētra" publiskojusi dziesmas "Motīvs" ("Мотив") video, kuras autors ir krievu komponists Artjoms Mihankins. Dziesma ir iekļauta romantiskās komēdijas "Septiņas vakariņas" ("Семь Ужинов") skaņu celiņā, kas pirmizrādi piedzīvos tieši Valentīndienā, 14. februārī.

Lasīt vairāk

'Bur mani' publicē jaunu dziesmu un piesaka Latvijā nebijušu koncertsēriju

Pirmdien, 28. janvārī, etno artroka grupa "Bur mani" laiž klajā jaunu singlu "Dzelžu cilvēciņš" un tā videoklipu no drīzumā gaidāmā debijas albuma "Tālu tālu", kura iznākšanai pavasarī sekos Latvijā vēl nebijusi koncertsērija ar bezvadu austiņām, portālu "Delfi" informē apvienības pārstāve Aļona Ivanova.

Lasīt vairāk

'Dzelzs vilks' publisko dziesmu no Ēķa jaunās komēdijas

Jau februārī pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Ēķa jaunākā filma – atklātā komēdija "Klases salidojums". Tai par godu jaunu kompozīciju ar nosaukumu "Tās vēl nav beigas" radījusi grupa "Dzelzs vilks". Dziesmai tapis arī videoklips, kurā filmējušies ne tikai paši mūziķi, bet arī vairākas daudzsološas jaunās skatuves mākslinieces.

Lasīt vairāk

Latvijas aktīvākā regeja grupa publicējusi dziesmu 'Māri, kur Anna'

Latvijas aktīvākā regeja grupa "Riga Reggae" jauno gadu iesāk izdodot kompozīcijas "Māri, kur Anna" video klipu un aicina cilvēkus "lasīt starp rindām".

Lasīt vairāk

Divas pašmāju rokgrupas ieraksta kopdarbu 'Ienaids norimis'

Apvienojoties diviem Latvijas rokmūzikas trio – "Indygo" un "Omertà" – tapusi jauna audiovizuāla kompozīcija "Ienaids norimis".

Lasīt vairāk

Aktieris Andris Keišs iedziedājis 'Maskačkas himnu'

Gatavojoties pazīstamā režisora Edmunda Jansona animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" pirmizrādei šī gada 30. janvārī, klajā laists "Runājošo suņu dziesmas" jeb "Maskačkas himnas" videoklips. Dziesmu dzied Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, kurš filmā ierunājis suņa Bosa lomu, bet par instrumentālo noformējumu parūpējusies grupa "Jūk".

Lasīt vairāk

Jauns vārds pašmāju mūzikā – grupa 'Mehāniskais apelsīns'

Ar dziesmas "Fanks" ierakstu 2019. gada sākumā debitējusi jauna pašmāju rokgrupa "Mehāniskais apelsīns".

Lasīt vairāk

Rokgrupa 'B Optimist' publicē videoklipu dziesmai 'Disko'

Saistībā ar savu sesto pastāvēšanas jubileju šā gada janvārī, pašmāju rokgrupa "B Optimist" laidusi klajā videoklipu dziesmai "Disko". Tajā, kā raksta paši grupas dalībnieki, iemūžināta viena no leģendām par grupas rašanos.

Lasīt vairāk

'Instrumenti' izziņo koncertu Daugavas stadionā un laiž klajā jaunu video

"Instrumenti" izziņo koncertu, kas vasaras pašā noslēgumā, 31. augustā, notiks Daugavas stadionā, Rīgā. Līdz ar ziņām par koncertu "Instrumenti" piedāvā arī video klipu dziesmai "Aukstākā līmeņa mīlestība", kas ir pirmais singls no pavasarī gaidāmā albuma "Cilvēks", portālu "Delfi" informē apvienības pārstāve Līva Pētersone-Kļaviņa.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!