Foto: Publicitātes foto
23. februārī Kataloņu mūzikas pilī (Palau de la Música Catalana) Barselonā tika apbalvoti starptautiskā kormūzikas kompozīciju konkursa “Orfeó Català” laureāti un pirmatskaņoti godalgotie skaņdarbi. Latviešu komponistes Lauras Gustovskas kompozīciju “CXLVI” ar Šekspīra soneta vārdiem starptautiskā žūrija atzina par labāko skaņdarbu viendabīgo koru kategorijā un to pirmatskaņoja Katalonijas koru asociācijas sieviešu koris “Voxalba”, portālu “Delfi” informē komponistes pārstāvis Kristaps Šoriņš.

Konkursa žūrijā darbojās Katalonijas koru asociācijas “Orfeó Català” diriģenti un atzīti kataloņu komponisti, bet žūrijas priekšsēdētājs, britu kordiriģents Saimons Halzijs, ir viens no pasaules vadošajiem kormūzikas speciālistiem, kurš vadījis gan Berlīnes Radio kori, gan Londonas un Berlīnes filharmoniju jauniešu korus, un šobrīd darbojas kā Katalonijas koru asociācijas mākslinieciskais vadītājs.

Laura Gustovska ir latviešu jaunās paaudzes komponiste, kuras muzikālais rokraksts veidojies gan Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klasē profesores Selgas Mences paspārnē, gan arī, līdzdarbojoties Latvijas un starptautiskos kompozīcijas meistarkursos un konkursos. Komponistes skaņdarbus ir novērtējuši un atskaņojuši atzīti mūzikas profesionāļi, tostarp orķestris Sinfonia Concertante, pūtēju orķestris Rīga, Gunta Gelgote, Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Ligita Sneibe un citi.

Kataloņu mūzikas pils ir unikāla kataloņu jūgendstila celtne, kuru 20. gadsimta sākumā kataloņu arhitektam Luisam Domenekam i Montaneram kā savu mājvietu pasūtīja Katalonijas koru asociācija “Orfeó Català”, kura ir šī kormūzikas kompozīciju konkursa rīkotāja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!