Foto: Publicitātes foto

Mazajā Mežotnes pilī 22. jūlijā pulksten 20 norisināsies koncerts "Krēmers. Osokins. Dirvanauskaite", kurā piedalīsies izcilais vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Georgijs Osokins un čelliste Giedre Dirvanauskaite (Lietuva). Koncertā skanēs Feručio Buzoni (Ferruccio Busoni) un Sergeja Rahmaņinova darbi.

Pianists Georgijs Osokins, kurš Mazajā Mežotnes pilī koncertējis jau vairakkārt, par 22. jūlija koncertu saka: "Šo monumentālo programmu plānojām īstenot jau sen, un beidzot parādījās iespēja to atskaņot jūlija beigās vairākās vietās – Vācijā, Šveicē, Itālijā, Austrijā, kā arī vienīgo reizi – Latvijā, Mazajā Mežotnes pilī. Abi komponisti - Buzoni un Rahmaņinovs - ir vēlīnie romantiķi, un abi šie pamatīgie skaņdarbi ir saistīti ar reliģiozu saturu. Man ir ļoti žēl, ka šādas patiesas muzikālas pērles tiek atskaņotas tik reti… Tās apvienot vienā koncertā ir diezgan liels izaicinājums, taču esmu gandarīts, ka mēs šajā misijā dalīsim skatuvi kopā ar Gidonu un Giedri, kuri man ir tik tuvi un mīļi gan kā mūziķi, gan kā cilvēki. Visticamāk, vēlme spēlēt kopā un atklāt "jaunas zemes" mūzikā mums palīdz t.s. "ķīmija", kura nemitīgi mijedarbojas mūsu starpā. Tas vienmēr palīdz meklēt, "dzīvot" kopā un būt brīvākiem."

Atgādinām, ka visu triju mūziķu kopdarbs – kompānijas "Accentus Music" izdotais albums, kurā skan Ludviga van Bēthovena un Friderika Šopēna mūzika – nominēts prestižajai "Opus Klassik" balvai kategorijā "Labākais kamermūzikas ieraksts (XIX gadsimta repertuārs)".

Savukārt 31. jūlijā pulksten 19 tradicionālajā Pētera Vaska fonda koncertā "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne" muzicēs klavieru kvartets "RIX" (pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks). Programmā: Armanda Skuķa, Georga Pelēča, Pētera Vaska un Tālivalda Ķeniņa skaņdarbi.

Uz šo koncertu biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!