Foto: Publicitātes foto

Šā gada 4. oktobrī pirmizrādi piedzīvos multimediāla monoopera "Cilvēka balss. Telefons". Uzvedumā apvienota Džankarlo Menotti viencēliena monoopera "Telefons" un Frensisa Pulenka monoopera "Cilvēka balss". Galvenajā lomā būs operas māksliniece Sonora Vaice, kura šajā izrādē debitē arī režisores ampluā.

Operetes teātra iestudējums "Cilvēka balss. Telefons" pirmizrādi piedzīvoja šogad 30. jūlijā Alūksnes pilsētas svētkos. Monooperas "Cilvēka balss. Telefons" Rīgas pirmizrāde 4. oktobrī pulksten 19 VEF kultūras pilī Rīgā, Izrādes: 8. oktobrī pulksten 19 Vidzemes koncertzālē "Cēsis", 27. oktobrī pulksten 19 Ogres novada kultūras centrā, 29. oktobrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Uzveduma scenogrāfiju veidojusi multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas papildinās solistu Sonoras Vaices un baritona Naura Indzera saspēli uz skatuves ar filmētiem tēliem paralēlā kino stāstā, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. Iestudējumā klavierpavadījumu nodrošinās Māris Žagars.

Džankarlo Menotti monoopera "Telefons" ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāca aizvien vairāk mājās un kļuva par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Vieglā un komiskā stāsta galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.

Savukārt Frensisa Pulenka monoopera "Cilvēka balss" ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan dziļi filozofiski atklāj sievietes jūtu, ilgu un domu pasauli, rosina pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus mums blakus.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, izrādes drīkstēs apmeklēt vakcinētie un izslimojušie. Pie ieejas katram apmeklētājam jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19 vai arī ir izslimojusi Covid-19, un personu apliecinošs dokuments. Izņēmums ir izrāde VEF kultūras pilī, to varēs apmeklēt arī ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu (jāuzrāda Covid-19 sertifikāts).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!