Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 18. septembrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" ar krāšņu koncertprogrammu galvenā diriģenta – maestro Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) atklāja jauno, nu jau 141. koncertsezonu.

Koncerta īpašā viešņa bija izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane.

Kā atgādina koncerta rīkotāji, publika Paulas Šūmanes sniegumā baudīja vienu no izcilākajiem somu komponista Žana Sibēliusa skaņdarbiem – Re minora vijolkoncertu. Gintara Rinkeviča lasījumā skanēja arī visu laiku nozīmīgākā krievu komponista Pētera Čaikovska reti atskaņotā simfonija "Manfrēds", ko iedvesmojušas Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas.

Kā iepriekš ziņots, jaunajā sezonā LSO piedāvās dažādas programmas ar akcentu uz spožākajiem pašmāju solistiem ar starptautisku vārdu. Jau 1. oktobrī Liepājā un 2. oktobrī Tukumā gaidāma koncertprogramma ar klaviervirtuozu Vestardu Šimku un diriģentu Atvaru Lakstīgalu, kas klausītājiem dos iespēju baudīt gan 19. gadsimta šedevru – Bēthovena Piekto simfoniju, gan arī iepazīt Vestardu Šimku kā komponistu, jo skanēs arī viņa radītie klaviersacerējumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!