Sestdien, 22. janvārī, pulksten 18 izcilie klavierspēles virtuozi – Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini – uzstāsies Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Kā "Delfi" informē "Lielā dzintara" pārstāvji, pirmoreiz uz koncertnama Lielās zāles skatuves vienlaikus atradīsies trīs koncertflīģeļi, lai izskanētu izcilo komponistu Skrjabina, Musorgska, Šopēna, Šostakoviča un Ravela skaņdarbi.

"Koncertēt Liepājā – pilsētā, kuru ļoti mīlam, vienmēr ir ārkārtīgi iedvesmojoši un īpaši, tāpēc ar vislielāko prieku gaidām šo koncertu," atklāj Andrejs Osokins. Koncerta programmā trīs Osokinu dinastijas pianisti klausītājiem piedāvās virtuozus solo, saskanīgus duetus un pārsteidzošus trio.

Klaviermūzikas vakaru atklās 2022. gada jubilāra, 150. dzimšanas dienas gaviļnieka Aleksandra Skrjabina skaņdarbi Andreja Osokina meistarīgajā interpretācijā. Bet vairāk kā trīsdesmit gadus agrāk Modests Musorgskis monumentālajā svītā "Izstādes gleznas" kavējas arhitekta un gleznotāja Viktora Hartmaņa pēcnāves gleznu izstādes iespaidos, ko koncertā iedzīvinās Sergejs Osokins. Otrs programmas smaguma centrs būs Friderika Šopēna darbs Variācijas La mažorā "Souvenir de Paganini", kas izskanēs Šopēna pianistu konkursa laureāta Georgija Osokina sniegumā.

"Pēc klausītāju lūguma šajā koncertā atskaņosim arī īpaši krāsaino Morisa Ravela "Bolero" Sergeja Osokina transkripcijā trīs klavierēm. Koncertu atklāšu ar Aleksandra Skrjabina mūziku, kas klausītājus valdzina ne tikai ar noslēpumaino un izsmalcināto dabu, bet arī komponista ideju vērienu, kuru atklāšanai klavieres kļūst par mediju, kas savieno ar pārpasaulīgām koncepcijām. Man īpaši tuva ir šī komponista agrīnā daiļrade, jo jūtu līdzību ar viņa romantisko trauksmainību, dvēseles karstasinību un nevaldāmo temperamentu," noslēgumā piebilst starptautiski novērtētais pianists Andrejs Osokins.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!