Mežaparka Lielajā estrādē šovasar, 25. augustā, uzstāsies pasaulē pazīstamā ukraiņu grupa "DakhaBrakha", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji no biedrības "Pasaules mūzika". Pirms koncerta publiku iesildīs Ralfs Eilands.

"DakhaBrakha" no Kijivas patlaban ar koncertiem apceļo teju visu zemeslodi, un Latvijā grupas viesošanās notiks Baltijas turnejas ietvaros.

Pasaules/etnomūzikas grupas "DakhaBrakha" mūziķi sevi allaž dēvējuši par "brīvās Ukrainas vēstniekiem". Tikai dažas nedēļas pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, grupa "DakhaBrakha" bija sākusi turneju ASV un šobrīd ar saukļiem "Apturiet Putinu!" un "Izbeidziet karu!" ir brīvības vēstneši vairāk nekā jebkad agrāk. Mūziķu grafiks šobrīd ir blīvs, nemitīgi pārlidojumi un koncerti ir "DakhaBrakha" ikdiena, norāda koncerta rīkotāji.

"Mēs ticam starptautiskajam atbalstam un visvairāk mēs paļaujamies uz Ukrainas armiju. Šajos apstākļos mēs esam atcēluši koncertus Ukrainā, taču ceram, ka tie varēs notikt tuvākajā laikā. Bet šobrīd mēs spēlēsim koncertus visā pasaulē, lai atbalstītu Ukrainu un vāktu līdzekļus. Mēs uzvarēsim! Slava Ukrainai!" vēsta "DakhaBrakha" mūziķi.

Grupa "DakhaBrakha" mūsu valstī uzstājusies vairākkārt. Latvijas auditoriju četrotne priecējusi gan pasaules mūzikas festivālā "Porta", gan festivālā "Komēta". Pagājušajā rudenī grupa koncertēja uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves.

Kvarteta nosaukums senajā ukraiņu valodā nozīmē "dot/ņemt". Grupu "DakhaBrakha" 2004. gadā Kijivas Mūsdienu mākslas centrā "DAKH" dibinājis avangarda teātra direktors – Vladislavs Troitskijs (Vladyslav Troitskyi). Teātra vide atstājusi vērā ņemamu ietekmi uz grupas priekšnesumiem, kas vienmēr tiek papildināti ar skatuviskiem/teatrāliem efektiem. Eksperimentējot ar ukraiņu folkmūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu "DakhaBrakha" tēlu, kas palīdz iepazīstināt klausītājus ar ukraiņu tradicionālas mūzikas iespējām, grupu raksturo koncerta rīkotāji.

Biļetes uz "DakhaBrakha" koncertu no 20. maija iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā. Ukrainas pilsoņiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja bez maksas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!