Foto: Indriķis Stūrmanis
Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" gaidāms Latvijas 105. jubilejas koncerts, kurā šogad tiks celti godā spilgtu, taču reti atskaņotu simfoniskās mūzikas meistaru – Ādolfa Skultes un Jāņa Ivanova – skaņdarbi. Kā īpaša dāvana klausītājiem, koncertā tiks pirmatskaņots Liepājā augušā komponista Zigmara Liepiņa Klavierkoncerts, kas tapis tieši šim svētku koncertam.

Divdaļīgo koncertprogrammu atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā un pianists Andrejs Osokins. Koncerts tiks translēts arī tiešraidē, kuru skatītāji no jebkuras vietas pasaulē varēs bez maksas vērot platformā www.digitalaisdzintars.lv. Sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars" koncerta ierakstu var noskatīties arī portālā "Delfi".

"Par savu darbu pašam ir grūti runāt. Tas vienmēr labāk izdodas muzikologiem un kritiķiem. Es varu teikt tikai to, ka tajā ir ļoti personisks vēstījums, kurā liriska mūzika mainās gan ar dramatiskām, gan izteikti ironiskām epizodēm. Viss kā dzīvē!" savu jaundarbu raksturo komponists Zigmars Liepiņš.

"Virtuozitāte ir elements, bez kura es nevaru iedomāties koncertžanru, tāpēc, sākot rakstīt, briljanto pasāžu un izsmalcinātā toņa meistars Andrejs Osokins bija man prātā, kā šī darba pirmais interprets," saka komponists.

Koncertu atklās orķestra krāsu virtuoza Ādolfa Skultes Devītā simfonija, kas tapusi atmodas laikā un tiek uzskatīta par monumentālu komponista daiļrades vainagojumu. Pats autors tai devis pavārdu "Dramatiskā". Savā tapšanas brīdī simfonija izraisīja rezonansi kā nozīmīgs notikums – laikabiedri novērtēja mūzikas enerģētiskumu tā laika pārmaiņu kontekstā, taču arī mūslaiku klausītājam tā ir aktuāla.

No Jāņa Ivanova daiļrades izskanēs 1957. gadā komponētais simfoniskais tēlojums "Lāčplēsis", kas tapis, iedvesmojoties no Raiņa lugas "Uguns un nakts" motīviem.

Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!