Fоtо: Publicitātes foto
Šī gada 30. novembrī pulksten 19 izskanēs koncerts "Nordic Jazz", kas būs šīs sezonas noslēdzošais Latvijas Radio bigbenda koncerts Spīķeru koncertzālē.

Kā "Delfi" informē bigbenda pārstāve Ance Jirgena, koncertprogrammā piedalīsies soliste Aija Vītoliņa, izskanēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un bigbenda kopīgi rīkotā "Bigbenda kompozīciju konkursa Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem" finālistu darbi, kā arī jaunās dziesmas no Andra Buiķa programmas "Sajust grūvu!".

Kā norāda Jirgena, šis ir jau ceturtais gads, kad norisinās JVLMA un Latvijas Radio bigbenda kopīgi rīkotais Bigbenda kompozīciju konkursa Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem un šogad tika saņemti vairāki desmiti darbu no Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Konkursa pusfināla konkursā tika noskaidroti trīs finālisti un darbi, kuri izskanēs 30. novembra pievakarē.

Koncertā varēs dzirdēt Latvijas pārstāves Annas Vibes-Gorkušas darbu "Prologue", kā arī Norvēģijas jauno komponistu Petera Robertstada (Peter Robertstad) un Mikela Dāla Amundsena (Mikkel Dahl Amundsen) kompozīcijas "Equilibrium" un "Going". Konkursa organizētāji uzsver, ka jaunajiem komponistiem šī ir iespēja mākslinieciski izpausties un tikt sadzirdētiem plašā mērogā, kā arī viņiem tiek piedāvāta lieliska platforma savu ideju realizācijai un prasmju papildināšanai. Katrā konkursā piedalās arī solists un šoreiz tā ir vokāliste Aija Vītoliņa.

Koncertā izskanēs arī Andra Buiķa koncertprogramma "Sajust grūvu!", kas gatavota īpaši Latvijas Radio bigbendam. Projekts visnotaļ ir harmonijām bagāts, eksperimentāls un tehniski izaicinošs, īpaši bigbendam, tomēr neatkāpjas no klasiskajām džeza un ritmiskās mūzikas vērtībām. Andra Buiķa sarakstītās dziesmas ar dažādu latviešu dzejnieku vārdiem izdzied Aija Vītoliņa.

Kārlis Vanags par koncertu saka: "Programmā, līdzās konkursantu finālistu darbiem, izskanēs arī vairāki novatoriski apdarīti džeza standarti, kā arī Andra Buiķa un Aijas Vītoliņas jaunās dziesmas. Aija Vītoliņa ir arī šī gada konkursa īpašā viešņa un soliste. Šī koncerta programma veidota tā, neaizmirstot konkursa pamata ideju, kas ir radošums un oriģināla pieeja."

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !