Fоtо: Publicitātes foto

Latviešu valodā izdota vēsturnieku Marijas Tahtaulovas un Serhija Žukova grāmata bērniem "Ukraina. No senlaikiem līdz mūsdienām", kas vēsta par Ukrainas vēsturi un kultūru no pašiem teritorijas pirmsākumiem līdz mūsdienām, portālu "Delfi" informē grāmatas izdevējs "Jāņa sēta".

Grāmata ir sadalīta divās daļās: pirmajā ir īsa informācija par Ukrainas vēsturi dažādos posmos, otrajā sniegts vispārīgs priekšstats par ukraiņu kultūras sasniegumiem – valodu, arhitektūru, tradīcijām, mūziku, ēdieniem, septiņiem Ukrainas brīnumiem utt. Grāmata ir bagāta ar informāciju, kas izkārtota secīgi un loģiski, un to papildina skaistas ilustrācijas, kuru autore ir Žeņa Miroņuka.

Fоtо: Publicitātes attēli

Grāmatas autori ir divi vēsturnieki no Harkivas, kuri savulaik kopā mācījās universitātē un pat sēdēja vienā solā. Viņu mērķis bija uzrakstīt vēstures stāstu, kuru būtu interesanti lasīt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Stāstā īpaša uzmanība nav pievērsta datumiem vai dzimšanas gadiem, bet gan svarīgu notikumu cēloņiem un sekām, kas radikāli mainīja ukraiņu senču dzīvi un padarīja ukraiņus tādus, kādi viņi ir šodien.

2021. gadā grāmata tika iekļauta "BaraBukas TOP" sarakstā, kur tā ieguva nomināciju "Gada enciklopēdiskais izdevums", bet 2022. gadā tā tika iekļauta starptautiskajā katalogā "White Raven".

Pērkot grāmatu, ar biedrības "Tavi draugi" starpniecību tiek ziedots Ukrainas atbalstam.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !