Fоtо: Publicitātes foto

Klajā nākot literatūras žurnāla "Strāva" 11. numuram, kas veltīts tēmai "Dzīvnieki", redakcija izsludina labdarības akciju, kurā no 1. jūlija līdz 31. augustam iespējams klausīties numura autoru dzejas lasījumus pa telefonu. Numura atklāšanas pasākums notiks 13. jūlijā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Zvanot uz tālruni (+371) 90006888, tiek ziedoti 1,42 EUR biedrībai "Dzīvnieku brīvība", portālu "Delfi" informē "Strāvas" pārstāvji. Katrs zvans ir iespēja noklausīties kādu no dzejoļiem, kas nodrukāti "Strāvas" 11. numura dzejas ciklā "Bestiārijs Latvija", kurā apvienojas septiņi atzīti mūsdienu latviešu dzejnieki, katram izvēloties kādu dzīvnieku, par kuru domāt dzejas valodā.

Numura galvenais redaktors Ivars Šteinbergs vēsta: "Dzeja pa telefonu ir 20. gadsimta literatūras un performanču vēstures būtiska daļa, un šo tradīciju ir vērts turpināt 21. gadsimtā. Mūsu akcija apvieno spožus autorus, kas ierunājuši savus oriģināltekstus, taču, zvanot uz akcijas telefona numuru, jūs gūsiet ne tikai iespēju baudīt aktuālu literatūru un ieskatīties "Strāvas" jaunākajā numurā, bet arī ziedosiet nelielu summu "Dzīvnieku brīvībai"." Dzejas labdarības tālrunis veidots sadarbībā ar "Tet".

Fоtо: Publicitātes foto

"Strāvas" 11. numura atklāšanas svētki, kurā uzstāsies numura autori, norisināsies 13. jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā – nesen uzbūvētā Vides izglītības centra "Zinarium" telpās, pasākuma sākums plkst. 15.00. "Šajā dienā sastopas "Rīga ZOO" ilglaicīgā misija – izglītot katru apmeklētāju par dabas saglabāšanas nozīmību – un jaunā identitāte kā kultūrvietai, kuru attīstām ar katru jaunu uzņemto kultūras pasākumu," stāsta Anete Bilzēna, "Rīga ZOO" valdes locekle. Apmeklējot "Strāvas" atklāšanas pasākumu, ir jāiegādājas "Rīga ZOO" ieejas biļete.

"Strāvas" 11. numurā lasāms fragments no izcilās modernisma rakstnieces Virdžīnijas Vulfas grāmatas "Flašs" Ievas Melgalves tulkojumā, lasāmi fragmenti no 16. gadsimta humānista Daniela Hermaņa poēmas "Baisais dzemdējums" Lauras Kreigeres-Liepiņas tulkojumā un Ojāra Lāma atdzejojumā, kritiķe Anda Baklāne numuram izstrādājusi rakstu par dzīvniekiem veltītajām metaforām latviešu dzejā, numurs piedāvā arī ieskatu drīzumā gaidāmajā pētnieces Daces Bulas monogrāfijā par Regīnas Ezeras zooprozu. Līdzās laikmetīgai latviešu dzejai un prozai, numurā lasāmi arī augstas kvalitātes tulkojumi, visam kopā veidojot tematiski vienotu veselumu. Žurnālu "Strāva" iespējams iegādāties grāmatnīcās "Jānis Roze", grāmatnīcās "Robert’s Books", "Bolderāja", "Neputns", kā arī – apmeklējot mājaslapu lidzstrava.com vai abonējot Latvijas Pastā.

"Uztvert dzīvniekus ne kā "dzīvniekus", bet kā dzīvos citus, kā atšķirīgas temporalitātes, nozīmē spert soli pretī tam, ko varētu dēvēt par ekoloģisku apzinātību. Atzīt, dziļi atzīt, ka eksistē būtnes, kas neesi tu un ar kurām tu līdzāspastāvi, ir mērķis, uz kuru skubina gan dzīvnieku studiju pētnieki, gan ikviens, kas vēlas, mēģina vai mācās saprast, ko 21. gadsimta trešajā desmitgadē nozīmē būt labam cilvēkam," redaktora slejā rakta Ivars Šteinbergs. Numura ilustrāciju autore – Simona Šūmane, dizains – Anete Krūmiņa. Kā rakstījusi literatūras kritiķe Anda Baklāne, Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā laureāte, literatūras žurnāls "Strāva" ir "nopietns pieteikums literārā procesa bagātināšanai un analītiskai, kompetentai pieejai."

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !