Fоtо: Krista Saberova/DELFI/LETA

Dzejas dienu balvai kategorijā "Dzeja" nominēta Linda Gabarajeva par krājumu "Apļi", Marts Pujāts par krājumu "Dāma baltos džinsos" un Ilmārs Šlāpins par krājumu "Never", informē Dzejas dienu rīkotāju pārstāve Dana Zālīte.

Atdzejas nominācijā izvirzīti: Raimonds Ķirķis par Iļjas Kaminska krājuma "Kurlā republika" atdzejojumu, sastādītāja Māra Poļakova un atdzejotāju komanda, ko veido Ingmāra Balode, Jānis Elsbergs, Māra Poļakova un Māris Salējs, par Serhija Žadana dzejas izlases "Harkivas Dinamo" atdzejojumu un Pēteris Pildegovičs par "Tan laikmeta dzejas izlases" atdzejojumu.

Dzejas balvai pieteiktos darbus vērtēja un nominācijas izvirzīja literatūrkritiķe Anda Baklāne, 2022. gada Dzejas dienu balvas laureāts Artis Ostups, kā arī dzejnieki un festivāla Dzejas padomes locekļi Ērika Bērziņa un KārlisVērdiņš.

Laureātu paziņošana un apbalvošana norisināsies festivāla "Dzejas dienas 2023" noslēgumā – 14. septembrī plkst. 18.30 mākslas centrā "Noass". Pasākumā dzeju lasīs nominētie autori un izskanēs grupas "Chairmen" koncerts.

Dzejas dienu balva ir apbalvojums, ko Dzejas dienu norises laikā Latvijas Rakstnieku savienība piešķir gada labākajiem dzejas un atdzejas krājumiem. Šogad Dzejas dienu balvai tika pieteikta 21 grāmata – 16 oriģināldzejas krājumi un pieci atdzejojumi.

"Dzejas dienas 2023" norisināsies no 2. septembra līdz 14. septembrim Rīgā un visā Latvijā. Festivāla pamatprogramma pieteikta ar saukli "Dzeja elpo", Rīgā pulcējot Latvijas un ārvalstu dzejniekus vairāk nekā 20 dažādos lasījumos, diskusijās un performancēs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !