Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā sestdien Žūrijas balvu un Skatītāju balvu saņēmusi režisora Ginta Zilbaloža filma "Straume", kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja nesen maijā, Kannu kinofestivāla konkursā "Un certain regard", vēsta organizatori.

"Straume" saņēma balvu arī par filmas izplatīšanu un labāko oriģinālmūziku.

Viena no nozares nozīmīgākajiem festivāliem galveno balvu saņēma Austrālijas animācijas melnā komēdija "Memoir of a Snail" ("Gliemeža memuāri"). Adama Eliota filma par jaunu austrāliešu meiteni, kura ir aizrāvusies ar gliemežiem, cenšoties sadzīvot ar paralizētā tēva nāvi un brāļa ievietošanu citā ģimenē, Ansī festivālā piedzīvoja pasaules pirmizrādi.

Franču režisores Sofijas Rozē filma "Une guitare a la mer" ("Ģitāra jūrā") ieguva gan Kristāla, gan Skatītāju balvu televīzijas filmu kategorijā.

Organizatori norādīja, ka festivālu nedēļas laikā apmeklējis rekordliels skaits skatītāju - 17 400 cilvēku no 103 valstīm.

Pilnmetrāžas animācijas filma "Straume" vēsta par kaķi - individuālistu, kurš dzīvo krāšņā un cilvēku pamestā pasaulē. Kad kaķa mājas iznīcina plūdi, viņš ir spiests meklēt patvērumu nelielā laivā. Lai izdzīvotu, kaķim jāiemācās sadzīvot ar dažādu citu sugu zvēriem - kapibaru, lemuru, putnu un suni.

Pie filmas "Straume" strādājusi starptautiska komanda - filmas tēlu animācija veidota Francijā, skaņas pēcapstrāde veikta Beļģijā, tēli un vides elementi, vizuālie efekti un mūzika tapa Latvijā. Filmas galvenajā radošajā komandā ir režisors, producents, scenārists un mākslinieks Zilbalodis, producents un scenārija līdzautors Matīss Kaža, producenti Rons Diānss un Gregorijs Zalkmans, skaņu režisors Gurvals Koiks-Gallass, galvenais animators Leo Silī-Pelisjē, mūzikas autori Zilbalodis un Rihards Zaļupe, vizuālo efektu mākslinieki ir Konstantīns Višņevskis un Mārtiņš Upītis.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !