Fоtо: LETA

Par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektori ievēlēta Ilona Meija, kas līdz šim pildīja rektora amata pienākumus. Meija ir pirmā sieviete - rektore JVLMA vēsturē.

Uz amatu pretendēja arī kordiriģents, JVLMA Kora diriģēšanas katedras profesors Romāns Vanags.

"Esmu patiesi pateicīga kolēģiem un studentiem par izrādīto uzticēšanos. Šis balsojums apliecina, ka esam uz pareizā ceļa," saka Meija.

Turpinot darbu kā rektore, Meija uzsvaru liks uz studentcentrētu pieeju mācību procesā, iekšējās un ārējās komunikācijas, kā arī pārvaldības procesu uzlabošanu, padziļinātu sadarbību ar mūzikas skolām un ārvalstu partneriem, unikālu un konkurētspējīgu starpdisciplināru studiju piedāvājumu, kā arī augstvērtīgu mūzikas pētniecību un dziļu zinātnes integrēšanu ar praktiskajām mākslu studijām.

Kopā ar Meiju strādās arī viņas izraudzītā un jau pārbaudītā komanda: zinātniskā un radošā darba prorektore, profesionālās doktora studiju programmas direktore Diāna Zandberga un akadēmiskā darba prorektors, Klavieru katedras asoc. profesors Toms Ostrovskis.

Ilona Meija ir pirmā sieviete JVLMA rektores amatā. Par to gandarīti ir arī JVLMA studenti. "Šī tiešām mums ir svētku diena. Studenti Meiju atbalstīja, un mēs ļoti ceram uz produktīvu darbu, kā tas ir bijis jau līdz šim. Sagaidām radošu, atvērtu un mērķtiecīgu sadarbību," pauž JVLMA studējošo pašpārvaldes pārstāvis Jēkabs Bernāts.

Meija dzimusi 1971. gadā. Viņa JVLMA ieguvusi bakalaura grādu flautas klasē un maģistra grādu kameransambļa klasē, teikts akadēmijas tīmekļvietnē. Profesionālās prasmes Meija pilnveidojusi flautas meistarklasēs Dānijā un Šveicē.

Meija bijusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) flautu grupas mūziķe un koncertmeistare, kā arī valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" flautu grupas koncertmeistare. Viņa darbojusies arī orķestrī "Rīgas kamermūziķi", "Nordic" Simfoniskajā orķestrī Igaunijā un Vidzemes kamerorķestrī. Savukārt kā soliste Meija spēlējusi ar LNSO, Latvijas Nacionālās operas orķestri, "Rīgas kamermūziķiem" un "Sinfonietta Rīga".

Meija Mūzikas akadēmijā strādā kopš 2008. gada, kad bija Flautas spēles, Orķestra repertuāra un Koka pūšamo instrumentu kvinteta pasniedzēja. Viņa vadījusi arī Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu katedru. Meija ieņēma arī JVLMA Senāta vadītājas amatu pirms uzņēmās pildīt rektora amata pienākumus.

Konkurss uz rektora amatu tika izsludināts, jo līdzšinējais JVLMA rektors Guntars Prānis aprīļa otrajā pusē atkāpās no amata pēc ilgāka sabiedrības spiediena saistībā ar atsevišķu augstskolas pedagogu seksuālās uzmākšanās skandālu. Prānis saglabā amatu JVLMA kā profesors un pētnieks.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !