Foto: Kadrs no video, F64

Aizvadītā gada martā Saeima lēma par Lielstraupes pils kompleksa nodošanu Cēsu pašvaldībai. Par šo vēsturisko vietu interesi aktīvi izrādījis arī pils agrāko īpašnieku fon Rozenu dzimtas pēctecis Jakobs fon Rozens Imigs, kurš aizvadītā gada vasarā bija ieradies Latvijā un publiski izteica vēlmi atgūt dzimtas īpašumu. Toreiz tika runāts pat par straumēšanas platformas "Netflix" vēlmi dokumentēt fon Rozena Imiga gaitas un rosību senču mājvietā. Sarunā ar "Delfi" Lielstraupes pils pārstāve apstiprina, ka viņa iecere neīstenosies un pils paliks Cēsu pašvaldības īpašumā, tomēr "mantinieka" interese par senču pili nav zudusi. Ko fon Rozens Imigs Latvijā ir iecerējis darīt šovasar?

Jakobs fon Rozens Imigs ir izveidojis platformu "Castle Nexus", kuras mērķis, kā minēts tās mājaslapā, ir izstrādāt videi draudzīgus risinājumus jaunai vēsturisko objektu apskatei. "Castle Nexus" sola izmantot inovatīvus mākslīgā intelekta un paplašinātās realitātes rīkus, lai "vēsture atdzīvotos caur iekļaujošu pieredzi", un vēlas veidot jaunu virtuālā tūrisma standartu, potenciālajā "apskatē" iekļaujot arī spēļu elementus. Kā šāda tūrisma mājvieta tiek minēta Lielstraupes pils.

Šī gada 5. jūlijā fon Rozens Imigs pilī iecerējis pasākumu, kurā prezentēs gan "Castle Nexus" plānu attiecībā uz virtuālo tūrismu, gan saules paneļu uzņēmuma "Solarislate" redzējumu uz iespējamiem energopatēriņa risinājumiem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!