Foto: LETA

Jaunā kultūras ministre Agnese Lāce (P) ir gatava pārskatīt arī līdzšinējo Kultūras ministrijas (KM) budžetu.

Lāce intervijā Latvijas Radio, atbildot uz jautājumu par iespējām gūt papildu finansējumu nozarei, ņemot vērā, ka drošība ir viena no lielākajām prioritātēm, skaidroja, ka kultūra un tas darbs, kuru veic nozares darbinieki, arī ir svarīgs drošībai, sabiedrības noturībai, saliedēšanai.

Vienlaikus Lāce ir gatava pārskatīt arī līdzšinējo ministrijas budžetu, lai "saprastu, kā virzīties uz priekšu ar nozares prioritātēm".

Tāpat viņa akcentēja, ka pieredze viņai ir pietiekama, lai pildītu kultūras ministres amata pienākumus.

"Šajos deviņos mēnešos esmu tiešā sazobē strādājusi ar nozari," pauda Lāce, norādot, ka laiks esot bijis pietiekams, lai iepazītu nozares specifiku. Tāpat darbs "Providus" esot sniedzis savu ieguldījumu pieredzes gūšanā.

Jau rakstīts, ka Saeima ceturtdien kultūras ministres amatā apstiprināja līdzšinējo KM parlamentāro sekretāri Lāci. Viņu amatam piedāvāja "Progresīvie" pēc tam, kad kultūras ministre Logina nolēma atkāpties no amata personīgu iemeslu dēļ. Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) nolēma Lāci virzīt apstiprināšanai Saeimā.

Par Lāci nobalsoja 52 deputāti, pret bija 27, bet neviens deputāts neatturējās. Par balsoja "Progresīvo", Zaļo un zemnieku savienības un "Jaunās vienotības" frakcijas deputāti. Vēl Lāci atbalstīja pie frakcijām nepiederoši deputāti Oļegs Burovs (GKR), Igors Rajevs un Andrejs Ceļapīters.

Pret Lāces kandidatūru balsoja Nacionālās apvienības un "Apvienotā saraksta" frakciju deputāti. Balsojumā nepiedalījās "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei" frakcijas, kā arī nupat "Progresīvo" frakciju pametušais deputāts Edgars Zelderis.

Kā vēstīts, Lāce iepriekš bijusi padomes locekle Sabiedrības integrācijas fondā, vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā sabiedriskās politikas centrā "Providus". Tāpat bijusi biedre tādās nevalstiskajās organizācijās kā biedrībā "Gribu palīdzēt bēgļiem" un biedrībā "Ar pasaules pieredzi Latvijā".

Lāce ieguvusi maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē, kā arī maģistra grādu socioloģijā ar specializāciju migrācijas studijās Deusto un Osnabrikas universitātē Amsterdamā.

Lāce kandidēja aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās no partijas "Progresīvie". Kandidātes anketā norādīts, ka Lāce teicami zina angļu valodu, labi – vācu un nīderlandiešu valodu, bet pamatzināšanu līmenī – spāņu valodu.

Logina sāka pildīt kultūras ministres pienākumus 2023. gada 15. septembrī. Neilgi pēc tam viņas komandai pievienojās Lāce, kļūstot par KM parlamentāro sekretāri.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!