Fоtо: LETA

13. jūlijā, plkst. 19 Kokneses Likteņdārzā, uz Saieta nama jumta, norisināsies literāri muzikālā cikla "Likteņzīmes" otrais koncertuzvedums "Likteņzīmes. Knuts Skujenieks", informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Šmidre.

Literatūrkritiķes Intas Čaklās vērtējumā, Skujenieka dzeja pieder pie nozīmīgākās, kas 20. gadsimta otrajā pusē tapusi latviešu literatūrā gan Latvijai atrodoties PSRS sastāvā, gan pēc valstiskās neatkarības atgūšanas. Tuvāku un tālāku kaimiņtautu interese par Skujenieka dzeju liecina, ka tā nav tikai nacionāla mēroga vērtība, bet viena no poētiski augstvērtīgākajām liecībām par cilvēku Austrumeiropā, totalitārismā un brīvībā, ārējos un iekšējos eksistences nosacījumos.

Koncertuzvedumā "Likteņzīmes. Knuts Skujenieks" klausītājiem būs iespēja satikt vēl kādu Latvijai nozīmīgu un drosmīgu personību – Bruno Javoišu, kurš 1963. gada 5. decembrī uzkāpa 76 metrus augstajā Rīgas radiotornī un Latvijas PSR karoga vietā uzvilka paša šūto sarkanbaltsarkano Latvijas karogu, tādējādi protestējot pret Latvijas pārkrievošanu.

Abu personību satikšanās izsūtījumā ir dāvājusi Latvijas tautai ļoti interesantu, neparastu radošu projektu – Skujenieka un Javoiša atmiņas par padomju koncentrācijas nometni Mordovijā. Izdevniecībā "Neputns" klajā laista grāmata "Kārtis" lēģera kāršu kavas formātā – uz vienas kārts puses ir Javoiša lēģera reālijas attēlojošs zīmējums, uz otras – Skujenieka teksts. Šos Skujenieka rakstītos fragmentus koncertā lasīs aktrise Dita Lūriņa.

Koncertā piedalīsies Lūriņa, Daumants Kalniņš, Romāns Vendiņš, Artūrs Noviks, kā arī Skujenieka līdzgaitnieks Javoišs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !