Fоtо: Kadrs no video

Jūlija sākumā vārda dienas svin Intari un Imanti. Kamēr Imantdienas ir jau kultūrvēsturiska tradīcija, tikmēr viņu vārda dienas brāļi svētkus atzīmējuši klusāk. Bet nu vairs nē – viens no slavenākajiem Latvijas Intariem kopā ar draugiem savā dzimtajā pilsētā aizsācis Intardienas tradīciju. Turklāt – viņš to vēlas svinēt tieši īstajā dienā, 1. jūlijā, tāpēc simtiem interesentu jauno festivālu izbaudīja pirmdienā.

Ikdienas mierpilnais klusums darbīgā rosībā pārvērties jau dienu iepriekš. "Talsi ir tā īstā vieta, kur jābūt Intardienām turpmāk. Tad beidzot tas ir piepildījies, jo jau pagājušajā gadā gandrīz bija. Turpmāk Dziesmu svētki droši vien būs jāpabīda kaut kur uz vienu vai otru pusi. Mēs jau tuvojamies," saka Kaspars Upacieris un Intars Busulis, pasākuma organizatori.

Intardienā rosība, ko pelnījusi Talsu vecpilsēta, atgriezusies. Te darbojas mākslinieki, amatnieki un stellēs pirmo Intardienu viesi galvenajam gaviļniekam auž šalli.

Baznīckalnā skan džezs, līdz ar darba dienas beigām sāk plūst arvien vairāk ļaužu. Šeit vārda dienu izvēlējušies svinēt arī citi Intari. "Kur vēl pirmdienā labāk svinēt vārda dienu, ja ne Talsos. Ļoti patīk arī Busulis, atbraucu viņu atbalstīt," saka Intars, Intardienas apmeklētājs no Rīgas.

"Šajā dienā ir dzimusi arī viena no manām meitām, tā man skaista dāvana. Sanāk, ka es svinu viņas jubileju. Bet šodien es atbraucu pie Intara, jo Intaram Intars ir jāatbalsta," saka Intars Rešetins-Pētersons, pasākuma vadītājs.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !