Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) datu centra darbības traucējumi nav saistīti ar kiberuzbrukumu, bet gan ar neplānoti pieaugušo skaitļošanas, tīkla un glabāšanas jaudu, informē LNB pārstāve Ieva Gundare.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" apstiprinājusi, ka nav noticis kiberuzbrukums.

Gundare skaidroja, ka LNB datu centrā pirmdien tika konstatēti darbības traucējumi, kas ietekmē bibliotēkas un datu centra klientu informācijas sistēmu darbību, jo līdz šim izmantotais datu glabāšanas tehnoloģiskais risinājums pilnvērtīgi nenodrošināja neplānoti pieaugošās skaitļošanas, tīkla un glabāšanas jaudas.

Gundare uzsvēra, ka LNB ir identificējusi problēmu un nepieciešamos pasākumus, kā arī piesaistījusi pieredzējušus nozares ekspertus ar starptautisku pieredzi no SIA "Dati Group" un SIA "Lailio Solutions", lai pēc iespējas ātrāk tiktu atjaunota LNB datu centra darbība un informācijas sistēmu pieejamība.

LNB pārstāve norādīja, ka informācijas sistēmu pakāpeniska atjaunošana un problēmu novēršana noris bez pārtraukumiem. Ņemot vērā veicamo darbu sarežģītību un apjomu, pakāpeniska sistēmu darbības atjaunošana notiks līdz nākamās nedēļas sākumam. Datu centra traucējumi neietekmē lielu daļu bibliotēku pakalpojumu un bibliotēkas, tostarp LNB turpina savu darbu, piedāvājot pakalpojumus klātienē.

LNB datu centrs pilda Latvijas Nacionālās bibliotēkas likumā noteiktās funkcijas, uzturot un attīstot tās rīcībā esošo datu centra infrastruktūru, kā arī piedāvā skaitļošanas, datu apstrādes, datu īstermiņa vai ilgtermiņa glabāšanas un informācijas sistēmu izmitināšanas pakalpojumus kultūras un valsts pārvaldes institūcijām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!